Samsung ve Kore Bankası, CBDC İçin Muahede İmzaladı

Samsung ve Kore Bankası, CBDC İçin Muahede İmzaladı

Paylaş
BTC Piyasası: Samsung ve Kore Bankası, CBDC İçin Muahede İmzaladı

Samsung, merkez bankası dijital para ünitesi (CBDC) için bir ekosistem geliştirmek üzere Kore Bankası (BOK) ile ortak araştırma yürütecek.

Taraflar, Samsung’un Gyeonggi Eyaleti, Suwon’daki genel merkezinde ortak bir muahede imzaladı. Şirket geçen yıl BOK liderliğinde CBDC projesine katılmıştı. O vakitler, hem gönderenin hem de alıcının süreç aygıtları internete bağlı olmadığında bile yakın alan bağlantısı (NFC) yoluyla aygıttan aygıta transferler ve ödemeler sağlayan çevrimdışı CBDC teknolojisini geliştirdi.

Şirketler Daha Evvel Öteki Paydaşlıklar da Sağlamıştı

Samsung ve Kore Bankası ortasında gerçekleşen bir evvelki muahede, kullanıcıların ağ temasının olmadığı uzak bölgelerde bile kredi kartı ve nakit olmadan Samsung taşınabilir aygıtlarıyla süreç yapmasına imkan sağlıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Samsung: “Bu teknolojiye dayanarak her iki taraf, şirketin Galaxy akıllı telefonlarını ve saatlerini kullanarak çevrimdışı ödemelerle alakalı güvenlik risklerini en aza indirmek ve afet durumlarında ağ kontağını desteklemeyen ödemeleri sağlamak için araştırmaya devam etmeyi planlıyor” dedi.

Kore Bankası Kıdemli Lider Yardımcısı Lee Seung-heon ise şu sözlere yer verdi: “Samsung Electronics ile bir merkez bankası için birinci çevrimdışı CBDC teknolojisini geliştirdiğimiz için çok memnunuz. İş birliği sayesinde, Kore’nin global merkez bankaları tarafından faal olarak araştırılan çevrimdışı CBDC teknolojisinde liderliğini sürdürmesini dört gözle bekliyoruz.”

Konu ile ilgili yorum yapan Samsung’un Mobile eXperience (MX) kısmı Ar-Ge ofisi lideri ve lider yardımcısı Choi Won-joon: “BOK ile işbirliği, Samsung’un gelişmiş güvenlik teknolojisini dijital para ünitesi alanına uygulamamıza müsaade verdi. İş birliğimize dayanarak, Kore’de global olarak çevrimdışı CBDC teknolojisinin geliştirilmesine değerli bir katkı sağlamayı umuyoruz” sözlerini kullandı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap