Sam Bankman-Fried’ın erken tahliye talebi reddedildi

Sam Bankman-Fried’ın erken tahliye talebi reddedildi

Paylaş
BTC Piyasası: Sam Bankman-Fried’ın erken tahliye talebi reddedildi

Yargıçlar, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ın mahpustan erken tahliye talebini reddetti. Kararda ayrıyeten SBF’nin konuşmasının “tanık değiştirme” manasına geldiği vurgulandı.

“Uzun vadede uygulanabilir değil”

Amerika Birleşik Devletleri İkinci Daire Temyiz Mahkemesi’nden üç yargıçlı bir heyet, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried erken tahliye talebini reddetti.

21 Eylül tarihli bir kararla, Yargıçlar John Walker Jr., Denny Chin ve William Nardini, SBF’nin takımının büyük ölçüde “Birinci Değişiklik” gerekçesiyle savunduğu erken tahliye talebini reddetti. Kararda, SBF’nin ceza davasına bakan Yargıç Lewis Kaplan’ın Bankman-Fried’in konuşmasının şahit değiştirme manasına geldiğine “doğru bir biçimde karar verdiği” belirtildi.

BTC Piyasası: Sam Bankman-Fried’ın erken tahliye talebi reddedildi 1

Kararda, “Kayıtlar, bölge mahkemesinin, Bankman-Fried’in vakit içinde bölge mahkemesinin tahliye şartlarını tekraren sıkılaştırmasını gerektiren davranışları da dahil olmak üzere, ilgili tüm faktörleri kapsamlı bir halde değerlendirdiğini göstermektedir.” tabirleri yer alırken, bölge mahkemesinin SBF’nin basınla bağlantısını sınırlayan bir buyruk çıkarmayı düşündüğünü, fakat bunun uzun vadede uygulanabilir bir tahlil olmadığı sonucuna varıldığı bildirildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap