Sam Bankman-Fried’ın bilgisayarı artık yeni bir bataryaya sahip

Sam Bankman-Fried’ın bilgisayarı artık yeni bir bataryaya sahip

Paylaş
BTC Piyasası: Sam Bankman-Fried’ın bilgisayarı artık yeni bir bataryaya sahip

Bir vakitler dünyanın en güçlü kripto yöneticilerinden biri olan Sam Bankman-Fried, şimdilerde bilgisayarına erişmek için bile savaş veriyor.

Savcılar, Bankman-Fried’ın gözaltında tutulurken bulunduğu şartlar hakkında bir rapor hazırladı. ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), Salı günü yayımlanan raporda, FTX borsasının kurucusunun, sırf bir dizüstü bilgisayara ve daima olarak takip edilen üç hard diske erişimi olduğunu bildirdi.

Kurucunun avukatları, SBF’nin savunması üzerinde çalışmak ismine mahpustan çıkmasına “ihtiyaç duyduklarını” söyledi. Davayla ilgilenen Yargıç Lewis Kaplan‘a, zayıf internet erişimi ve pil ömrünün gelecek ay yapılacak ceza davası öncesinde zanlıyı sınırladığını belirttiler.

Pil ömrü ve internet suratı yükseltildi

Yargıç da geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen sanal duruşma sonrası taraflara bu mevzuda bir rapor hazırlamalarını emretti. Salı günü paylaşılan raporlarda ise savcılar, Bankman-Fried’ın hafta içi günde 11 saat, hafta sonları ve tatillerde günde 7,5 saat bilgisayar erişimi olduğunu bildirdi. Bunun yanı sıra SBF’nin savunma görüşmelerini içeren hard disklere de erişimi bulunuyor.

Raporda savunma avukatlarının dikkat çektiği hususlara da değinildi. Belirtilene nazaran SBF’ye “yaklaşık 8 saat pil ömrüne sahip” yeni bir batarya sağlandı ve internet suratı saniyede 7,5 mbps ila 34 mbps olacak biçimde ayarlandı.

Bankman-Fried, şahitlerle uğraştığı istikametinde karar verilmesinin akabinde Yargıç Kaplan’ın buyruğuyla Ağustos ortasından beri mahpusta tutuluyor. Savunma grubu ise kefalet iptaline yönelik temyiz müracaatında bulunarak bu durumun SBF’nin savunması üzerinde çalışma hakkına müdahale ettiğini savundu.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap