Saldırı şüphesi: Dev borsa Upbit, para çekme işlemlerini aniden durdurdu

Saldırı şüphesi: Dev borsa Upbit, para çekme işlemlerini aniden durdurdu

Paylaş
Saldırı şüphesi: Dev borsa Upbit, para çekme işlemlerini aniden durdurdu

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Güney Kore merkezli Upbit, bu sabah saatlerinde aniden para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldığını açıkladı.

Açıklamada, “Sunucu bakımından dolayı kripto-varlık yatırma ve çekme işlemleri askıya alındı. İşlemler normale döndüğünde bilgilendireceğiz.” ifadeleri kullanıldı.

Bu plansız bakım, birtakım spekülasyonları da beraberinde getirdi. Bakımın ne zaman biteceği belirtilmezken borsaya saldırı olduğuna dair şüpheler bulunuyor. Blok zincirlerindeki büyük hareketleri izleyen bir Twitter hesabı olan Whale Alert, sabah 7.00 sularında Upbit’ten büyük miktarda para çekme işlemi olduğunu bildirdi. Yaklaşık 50 milyon dolar değerindeki 342,000 ETH Upbit’ten bilinmeyen bir başka cüzdana gönderilirken farklı kripto paralardan 1-8 milyon dolar aralığında değişen büyüklüklerde birçok çıkış oldu.

Upbit’ten konuyla ilgili ilk açıklama, 50 milyon dolar değerindeki 342,000 ETH borsanın cüzdanından çekildikten sonra yapıldı.

İşlemlerin sadece borsanın cüzdanları arasındaki bir transfer işlemi mi olduğu yoksa iddia edildiği gibi bir saldırıya mı maruz kalındığı şu an için net değil. Upbit’ten olayı aydınlatacak ikinci bir açıklama bekleniyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap