Rusya Maliye Bakanı, Bankalar Aracılığıyla Kripto Varlık Ticaretinin Yasallaşmasını Önerdi

Rusya Maliye Bakanı, Bankalar Aracılığıyla Kripto Varlık Ticaretinin Yasallaşmasını Önerdi

Paylaş
BTC Piyasası: Rusya Maliye Bakanı, Bankalar Aracılığıyla Kripto Varlık Ticaretinin Yasallaşmasını Önerdi

Rusya Maliye Bakanı’nın bankaların kripto varlık satmasına izin vermeyi teklif ettiği bildiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rus Kommersant gazetesinin aktardığına göre, Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov bankalar aracılığıyla kripto varlık alım satımının yasallaşmasını önerdi. Bakanın önerisi, kripto varlıkların yasaklanmak yerine düzenlenmesi şeklindeki yaklaşımların sonuncusunu temsil ediyor.

Bakan Siluanov, bankaların kripto varlık alım satımı sağlama yetkisine sahip olabileceğini ve diğer işletme türleri için de lisanslama kurallarının getirilebileceğini söylüyor. Diğer taraftan hem Maliye Bakanlığı hem de Rusya Merkez Bankası, kripto varlıkların Rusya’da yasal bir ödeme aracı olamayacağı konusunda hemfikir.

Siluanov ayrıca Rusya Merkez Bankası ve Rusya’nın Kara Para Aklamayı Önleme (AML) kurumu Rosfinmonitoring’in kripto varlıklarla ilgili işlemler hakkındaki bilgilere erişmesi ve Transparent Blockchain sisteminin kullanılması gerektiğini söyledi. Nüfusun yaklaşık 26 milyar dolara karşılık gelen 2 trilyon Ruble değerinde kripto varlığa sahip olduğunu söyleyen bakan, yeni düzenlemeler ile birlikte bu fonların yasallaştırılması gerektiğini de belirtti.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap