Rusya, Kripto Konusunda Kararlı

Rusya, Kripto Konusunda Kararlı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Rusya, Kripto Konusunda Kararlı

Rusya, memleketler arası alanda kripto kullanımı için gerekli prosedürleri yürütecek özel bir komite oluşturuyor.

Geçtiğimiz günlerde Rusya Merkez Bankası Lideri Elvira Nabiullina, dış ödemeler ve milletlerarası alanda kripto kullanımına yeşil ışık yakmıştı. Uralpolit’e göre, Rusya, milletlerarası alanda kripto para ünitelerinin kullanımına ait özel bir komite oluşturacak.

Rusya, Memleketler arası Alanda Kripto Paralara Odaklandı

Daha evvel bu alanda deneysel çalışmalar ile ilerleyen Rusya, çalışmalarını bir adım öteye taşımakta kararlı. Rusya, oluşturacağı özel komiteye, kripto para ünitelerinin memleketler arası arenada kullanımını devredecek. Komite, gerekli izinlerden ve kullanım biçimlerinden sorumlu olacak.

Ülkenin dış iktisat alanında kripto para ünitelerine yanaşması, ülke hükümetinin aldığı çeşitli planların bir modülü olarak öne çıkıyor. Bu atakla birlikte, daha süratli ve daha kolay süreçlerin gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

Tüm bu süreçlere karşın hükümet, ülkedeki insanların dijital varlıklara yönelmesine sıcak bakmıyor. Maliye Bakan Yardımcısı Alexei Moiseev, Rusların kripto para ünitelerine yatırım yapmasını önermedi. Moiseev’e nazaran, kripto yatırımları Ruslar için risk teşkil ediyor.

Uluslararası arenada kripto paraların kullanımına yönelik yasa değişiklikleri hükümet içerisinde tartışılırken, yeni oluşturulacak komitenin yapı taşları da belirleniyor.

Özel komitede, Merkez Bankası’ndan ve kolluk kuvvetlerinden uzmanlar yer alacak. Deneysel kullanım için de özel bir yasal rejim getirilecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap