Rusya, dijital ruble pilotunu genişletiyor

Rusya, dijital ruble pilotunu genişletiyor

Paylaş
BTC Piyasası: Rusya, dijital ruble pilotunu genişletiyor

Rusya Merkez Bankası, 13 banka ile birlikte CBDC çalışmalarının gerçek dünya testlerine başlayacak.

Açıklamalarda bulunan Rusya Merkez Bankası, CBDC eseri olan dijital ruble pilotunu genişletmeye hazır olduklarının iletisini verdi. Rusya, CBDC için gerçek dünya testlerine başlayacak. 15 Ağustos tarihinde başlatılması planlanan gerçek dünya testlerinde 13 banka ile birlikte çalışmalar yürütülecek. Rusya, dijital ruble ile birlikte mali kısıtlamaları aşmayı hedefliyor.

Rusya, CBDC konusunda emin!

Kripto para ünitelerinin artan popülaritesi ve blockchain teknolojisi, ülkelerin CBDC konusundaki ataklarında büyük hisse sahibi oldu. CBDC’lere en sıcak bakan ülkelerden birisi ise Rusya.

Dijital ruble üzerinde çalışmalarını sürdüren Rusya, gerçek dünya testlerine başlayacağını duyurdu. Rusya Merkez Bankası, “Gerçek dijital ruble ile pilot operasyonların başlatılması projenin en değerli kademesidir.” biçiminde bir açıklamada bulundu.

Rusya’nın CBDC konusundaki emin adımları, mali kısıtlamaları aşmanın ve finansal istikrar sağlamanın kıymetli bir kesimi olarak görülüyor. Endüstriyel ortamda test kademesine girişeceklerini belirten Rusya Merkez Bankası, müşterilerinin iştirakiyle gerekli prosedürlerin üzerinde duracak.

Rusya, dijital rublenin uygun ve anlaşılır bir eser haline gelmesini amaçlıyor. Dijital rublenin sonraki pilot basamağı olan gerçek dünya testleri, 15 Ağustos tarihinde başlatılacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap