Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, Kriptoların İktisada Entegre Edilmesi Gerektiğini Söyledi

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, Kriptoların İktisada Entegre Edilmesi Gerektiğini Söyledi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, Kriptoların İktisada Entegre Edilmesi Gerektiğini Söyledi

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, Rus finans sisteminin Bitcoin ve diğer kripto paraların entegrasyonu için olgunlaştığını ifade etti.

Rus haber ajansı RBC.ru’nun haberine göre Mişustin açıklamayı, 5 Mart Cuma günü Devlet Duması’nda Liberal Demokrat Parti üyeleriyle yaptığı görüşmede yaptı. Ağır yaptırımlar sebebiyle Rus ekonomisini canlandırma planlarının ele alındığı toplantıda, Ukrayna işgalinin ardından kripto para birimleri ile ilgili sorunlar baş gösterdi.

Başbakan, kripto para ile ilgili sorunların Rusya Merkez Bankası yardımıyla çözmenin mümkün olduğunu ifade ederek, dijital para birimlerini ülke ekonomisine entegre etmek için çağrıda bulundu.

“Kuşkusuz bu tür sorunlar, kripto para birimlerinin Rusya’nın para dolaşımı için oluşturduğu riskleri değerlendirmek için Merkez Bankası ile ortaklaşa çözülebilir”

Başbakan ayrıca ülkedeki kripto madenciliğini düzenlemek için daha fazla önlem alınması gerektiğini de belirtti:

“Başka ilginç girişimler de söz konusu. Özellikle madenciliğin düzenlenmesi, kripto paraların dolaşımı, genel olarak dijital finansal varlıklar, çevrimiçi ticaret hakkında geliştirilmesi gereken konulardır”

Rusya Merkez Bankası’nın, kripto para madenciliği ile ilgili katı tutumuna karşın Vladimir Putin, kripto paraların tamamen yasaklanması önerisini reddetti.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap