Rus yetkiliden enerji ticareti açıklaması: Bitcoin ile de yapabiliriz

Rus yetkiliden enerji ticareti açıklaması: Bitcoin ile de yapabiliriz

Paylaş
BTC Piyasası: Rus yetkiliden enerji ticareti açıklaması: Bitcoin ile de yapabiliriz

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş dünyadaki tüm ekonomik dengeleri altüst ederken, özellikle enerji fiyatlarındaki yükseliş ise her geçen gün devam ediyor. Dünyanın en büyük enerji ihracatçılarından biri olan Rusya ise, Batı’dan gelen yaptırımlara bu kozu kullanarak karşılık verdi.

“Bitcoin ve altın da olur”

Devlet başkanı Putin’in dost olmayan ülkelere satılan petrol ve doğalgazın ruble üzerinden satılması talimatı çok tartışılırken, Rusya Parlamentosu Enerji Komitesi Başkanı Pavel Zavalny’den ise dost ülkelerle ilgili ses getirecek bir açıklama geldi:

“Bize karşı dostça yaklaşan ülkelerle yaptığımız enerji ticaretinde onların kendi para birimleriyle de işlem yapabiliriz. Ruble de olur yuan da… Altın da olabilir. Talep gelmesi durumunda bunu Bitcoin’le de yapabiliriz”

Bilindiği üzere Rusya, doğal gaz ve petrol satışlarının neredeyse tamamını dolar ve euro üzerinden yapıyor. Ancak Putin’in talimatı, merkez bankasından gerekli hazırlıkların bir hafta içinde bitirmesini istiyordu.

Bitcoin fiyatında artış

Zavalny’den gelen bu açıklamanın dünya medyasına düşmeye başlamasından sonra ise Bitcoin‘de sert bir yükseliş hareketi başladı. En büyük kripto para 43 bin dolar seviyesinden 43 bin 800 doların da üzerine çıktı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap