Rus Yetkili Medvedev: Kripto Varlıkları Yasaklamak Aksi Tesir Yaratır

Rus Yetkili Medvedev: Kripto Varlıkları Yasaklamak Aksi Tesir Yaratır

Paylaş
BTC Piyasası: Rus Yetkili Medvedev: Kripto Varlıkları Yasaklamak Aksi Tesir Yaratır

Rusya Eski Devlet Başkanı ve mevcut Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitry Medvedev, kripto varlıkları yasaklamanın ters etki yaratabileceği konusunda uyardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rusya Merkez Bankası’nın kripto varlıkları yasaklama önerisine tepkiler büyüyor. Konu hakkında son eleştiri Rusya Federasyonu Güvenlik Konseyi başkan yardımcısı olarak görev yapan Dmitry Medvedev’den geldi. Dmitry Medvedev, kripto varlıkların yasaklanmaması gerektiğini savunarak, olası bir yasağın tam tersi bir etki yaratabileceğini söyledi. Merkez Bankası’nın yasak teklifi, Maliye Bakanlığı, Devlet Duması, Rusya hükumeti ve bilindiği gibi Rusya Devlet Başkanı Putin tarafından eleştirildi.

Medvedev, Rus medyasına verdiği bir röportajda ülkenin finansal istikrarına yönelik tehditleri ve vatandaşlara oluşturduğu riskler nedeniyle Merkez Bankası’nın katı duruşunun haklı sebepleri olabileceğini söyledi. Yetkili konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Dürüst olmak gerekirse, bir şeyi yasaklamaya çalıştığınızda, bu genellikle tam tersi sonuçlara yol açar.”

“Ülkedeki Bilişim Sektörünün Gelişimini Durdurur”

Dijital Kalkınma Bakanı Maxut Shadayev de olası bir yasaklamanın ülkedeki blokzinciri endüstrisinin gelişimini durduracağını ve ülkenin bilişim teknolojileri sektörünü destekleme politikasına aykırı olacağını söyledi. Ayrıca bu alanda uzman kişilerin de ülkeden ayrılmasına neden olabileceğine dikkat çekti.

Rusya Elektronik İletişim Birliği (RAEC) de konu hakkında benzer açıklamalarda bulundu. Olası bir yasağın dolandırıcılık ve yasa dışı eylemler gibi sorunları çözmeyeceğini aksine bu alandaki faaliyetleri gri sektöre kaydırarak kontrolü karmaşıklaştırabileceğini savundu. Kuruluş konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para birimlerinin dolaşımının yasaklanması, Rusya’yı şu anda en hızlı büyüyen dijital pazarlardan birinin gelişiminin dışında bırakacak ve bu da ülkenin yenilikçi gelişimini önemli ölçüde yavaşlatacaktır.”

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap