Rus Şirket Blackmoon, Akıllı Telefon Devi Xiaomi’ye Arz Teklifi Sundu!

Rus Şirket Blackmoon, Akıllı Telefon Devi Xiaomi’ye Arz Teklifi Sundu!

Paylaş
Rus Şirket Blackmoon, Akıllı Telefon Devi Xiaomi’ye Arz Teklifi Sundu!

Rusya, Moskova merkezli bir şirket olan Blackmoon, dünyanın en büyük dördüncü akıllı telefon üreticisi Xiaomi’ye ilk halka arzını (IPO) tanıtması için teklif verdi.

Token fonlarını kuran ve çalıştıran bir blockchain fintech şirketi olan Blackmoon’un, Xiaomi’ye her hisse senedi için dolar-dolar’a dayalı olarak sayısal token satmasını teklif ettiği bildiriliyor. Ödeme seçenekleri Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) veya Litecoin (LTC) şeklinde kabul edilebilecek. Blackmoon, Hong Kong Borsası’nda 9 Temmuz’a başlayacak olan Hong Kong’daki Xiaomi’nin 4.7 milyar dolarlık halka arzına katılmak için bu miktarı göze alacak gibi duruyor.

Geçtiğimiz hafta, hisselerinin 8,5 kat fazla alışveriş yaptığını gören perakende yatırımcılara yönelik dört günlük bir teklif süresinin sona ermesi üzerine Xiaomi, hisselerinin fiyatlarını 17 HK $ (2.16 $) olarak belirledi. Bu, akıllı telefon üreticisini, başlangıçta 100 milyar dolarlık değerinin yarısı olan 54 milyar dolar seviyesinde olduğu tahmin ediliyor. Blackmoon tarafından sunulan belirteç fiyatının Xiaomi hisselerinin performansıyla bağlantılı olduğu da bildirildi. Blackmood’un Operasyon Direktörü Sergey Vasin konuya ilişkin şunları söyledi:

“Xiaomi belirtecinin fiyatı, ilgili ücretlerle birlikte, Xiaomi’nin hisselerinin halka arz fiyatı ile belirlenir. Sadece kripto kabul ediyoruz, bu yüzden ABD doları veya Hong Kong doları cinsinden eşdeğer miktar olacaktır.”

Blackmoon’a göre, sahipler aylık olarak token satın alabilecekler. Geri ödemeden sonra, Blackmoon, satın alınan tokenlerin değerine eşit olan portföydeki Xiaomi stokunu işlemden geçirecek. Token sahipleri daha sonra yatırımlarını dijital para birimine çevirecekler. Ancak Blackmoon’un ödeme seçenekleri üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Blackmoon İcra Kurulu Başkanı Oleg Seydak, sosyal medyada bir anket gerçekleştirdikten sonra, “birçok insanın IPO’ya tokenlerle katılmaya ilgi duyduklarını” söyledi.

Bir Xiaomi sözcüsü Güney Çin Morning Post’a, Blackmoon tarafından sunulan tokenin satışının henüz akıllı telefon üreticisi tarafından onaylanmadığını veya onaylanmadığını, Vasin ise satılan token miktarını açıklamayı reddettiğini söyledi. Tokenler Hong Kong  veya Çin’de mevcut değil.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap