Rus milletvekili, Binance ve Coinbase’in kararı sonrası devlete çağrı yaptı

Rus milletvekili, Binance ve Coinbase’in kararı sonrası devlete çağrı yaptı

Paylaş
BTC Piyasası: Rus milletvekili, Binance ve Coinbase’in kararı sonrası devlete çağrı yaptı

Rusya parlamentosunun alt kanadı olan Devlet Duması’nın Bilgi Teknolojileri Komitesi Başkan Yardımcısı Anton Gorelkin, borsaların Rus vatandaşlarına kısıtlamalar uygulamasının ardından kripto paralar için devlet desteği istedi.

“Devlet, yerli kripto para borsalarını desteklemeli”

Gorelkin, “Kripto para borsaları üzerinde yaptırım baskısı var. Coinbase, Rusların cüzdanlarını bloke ediyor. Binance, Rus Visa ve Mastercard sahiplerinin işlemlerini reddediyor. Dolayısıyla Rus ulusal kripto para altyapısının oluşturulması kaçınılmaz. Kendi cüzdan ve borsalarımız olmalı. Bu alanda umut vadeden birkaç yerli proje var. Devlet bunların gelişimini desteklemeli. Mevcut durumda bu önceliklerimizden biri olmalı.” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Tayland kripto para yasasını onayladı: Vergi ne kadar?

Geçtiğimiz günlerde, ABD merkezli büyük kripto para borsası Coinbase, suç şüphesi kişilerle bağlantılı olduğu düşünülen 25 binden fazla adresi engellediğini açıklamıştı. Borsa, yalnızca yaptırımlara tabi olan Rus şahıs ve şirketlerin hesaplarını bloke ettiğini, tüm Rus hesaplarını bloke etmek için tedbir alınmadığını ancak ABD hükümeti yasak uygulamaya karar verirse bunun yapılabileceğini bildirmişti.

Binance de bugün Rusya’da verilen tüm Mastercard ve Visa kartlarının 9 Mart itibari ile platform üzerinde kullanılamayacağını duyurdu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap