Robert F. Kennedy Jr. son vakitlerde yaptığı Bitcoin alımlarını doğruladı

Robert F. Kennedy Jr. son vakitlerde yaptığı Bitcoin alımlarını doğruladı

Paylaş
BTC Piyasası: Robert F. Kennedy Jr. son vakitlerde yaptığı Bitcoin alımlarını doğruladı

Robert F. Kennedy Jr., çarşamba günü yaptığı duyuruyla, daha evvel tartışmalara yol açan lakin mali açıklama formunda kayıtlı olduğu belirtilen Bitcoin (BTC) sahipliğini doğruladı.

18-20 Mayıs tarihleri ortasında düzenlenen Miami Bitcoin Konferansında Bitcoin hakkında olumlu görüşlerini belirten Kennedy, “Bitcoin Konferansından çabucak sonra sözlerimin ardında durmaya karar verdim ve yedi çocuğumun her biri için iki Bitcoin satın aldım.” dedi.

Konferans sonrasındaki günlerde 27 bin dolar civarında süreç gören Bitcoin, şu anda yaklaşık 29,500 dolar kıymetinde. Bu da Kennedy’nin sahip olduğu 14 BTC’nin neredeyse 414 bin dolar ettiği manasına geliyor.

Geçtiğimiz hafta Kennedy, Bitcoin’e verdiği takviyesi artırdı ve başkanlık seçimini kazanması halinde, token’i sermaye çıkarı vergilerinden muaf tutacağına ve ABD dolarını Bitcoin üzere güçlü varlıklarla desteklemeye başlayacağına dair kelam verdi.

CNBC, bu ayın başlarında Kennedy’nin Bitcoin’e yatırım yapmadığını söylediğini bildirmişti lakin bu tabiri, 30 Haziran tarihli bir mali açıklama formuyla çelişiyordu. Kelam konusu formda, Kennedy’nin 100.001 ila 250.000 dolar ortasında bir ölçüde kripto para sahibi olduğu ortaya çıkmıştı. Başlangıçta bu varlıkların RFK’in eşine ilişkin olduğunu belirtilse de sonrasında varlıkların asıl sahibinin lider adayı olduğu bildirildi.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap