Risk sermayesi şirketlerinin FTX ile alakası masada

Risk sermayesi şirketlerinin FTX ile alakası masada

Paylaş
BTC Piyasası: Risk sermayesi şirketlerinin FTX ile alakası masada

FTX için müşterileri manipüle ettiği argüman edilen risk sermayesi şirketleri toplu davada sanık olarak gösterildi.

Kripto borsası FTX’in hukukî süreçleri devam ediyor. Her ne kadar FTX yine yapılanma planları ile piyasaya dönmeyi amaçlasa da dava süreçleri bitmiş değil.

ABD Kaliforniya Kuzey Bölgesi Bölge Mahkemesinde açılan bir toplu davada, Temasek ve Softbank’ın da bulunduğu risk sermaye şirketleri sanık olarak öne sürüldü.

Risk sermayesi şirketleri FTX’e mi çalıştı?

Aralarında Temasek, Sequoia Capital, Sino Global ve Softbank’ın da bulunduğu on sekiz önde gelen teşebbüs sermayesi şirketi FTX davalarında masada yer alıyor.

Bu yatırım şirketlerinin, FTX dolandırıcılığına yardım ve yataklık ettiği sav ediliyor. ABD‘deki toplu dava, FTX’in tüm kripto kollarını kullanarak kendisine bir kale oluşturduğunu ileri sürüyor.

Davada yer alan risk sermayesi şirketleri, FTX hakkında yaptığı aldatıcı beyanlarla ve müşteri teşvikleriyle milyarlarca dolarlık dolandırıcılığa ortak olmakla suçlanıyor. Şirketler, davanın sanığı olarak mahkemede yer alacak. Yatırım şirketlerinden birisi olan Temasek, Singapur devletinin takviyesini alan bir şirket olarak biliniyor.

Risk sermayesi şirketleri rastgele bir kripto teşebbüsünde milyonlarca dolarlık varlıkları çevirebiliyor. Davada yer alan teze nazaran bu şirketler, müşteri varlıklarını ikna tekniği ile FTX’e yansıtmış ve böylece FTX’in kasasına para sokmuş durumda.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap