Ripple’ın davalı olduğu SEC’de yeni başkan göreve başladı: İlk açıklamalar

Ripple’ın davalı olduğu SEC’de yeni başkan göreve başladı: İlk açıklamalar

Paylaş
Uzman Coin: Ripple’ın davalı olduğu SEC’de yeni başkan göreve başladı: İlk açıklamalar

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bugün yaptığı açıklama ile 3 Şubat 2021’de Biden tarafından kurumun başkanlığına aday gösterilen ve 14 Nisan 2021’de ABD Senatosu tarafından onaylanan Gary Gensler’ın göreve başladığını duyurdu.

Gensler, göreve başladıktan sonra yaptığı açıklamada, “SEC’nin olağanüstü kamu görevlileri ekibine katılmaktan dolayı son derece ayrıcalıklı hissediyorum. Başkan olarak daima yatırımcıları koruma, sermaye oluşumunu kolaylaştırma ve adil, düzenli, verimli piyasaları teşvik etme misyonuyla hareket edeceğim. Amerikan sermaye piyasalarını dünyadaki en güçlü sermaye piyasası hâline getirmeye yardımcı olan misyon budur. Başkan Biden’ın beni aday göstermesinden onur duydum ve destekleri için Başkan Yardımcısı Harris ve Senato’ya minnettarım. Başkan Vekili Allison Herren Lee’ye ise son birkaç aydır üstlendiği liderlik, tüm komisyon üyesi arkadaşlarıma da zaman ve nasihatleri konusunda çok cömert davrandıkları için teşekkür etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Gensler’ın katılımıyla birlikte SEC’nin üye sayısı 5 oldu ve Demokratlar 3 üye ile burada çoğunluk durumda.

Ripple yönetimi, SEC’nin yeni başkanından umutlu. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, yakın zaman önce yaptığı bir açıklamada, “Yeni yönetimle oturup, konuşmak istiyorum. Bu anlamda umudum var. SEC’nin yeni yönetimi iş başı yaptığı zaman onlarla daha önce yaptığımız konuşmaları gözden geçirme fırsatı olacaktır. Bir yere yeni bir lider ve onun ekibi geldiği zaman yeni fırsatlar doğar. Bu anlamda Ripple ve kripto para endüstrisi için neler yapabileceğimizi konuşmak istiyorum” şeklinde konuşmuştu.

Blockchain ve kripto paralar konusunda derin bilgi sahibi olan Gensler, MIT’de bu alanda ders vermişti. Gensler, Obama döneminde Emtia Vadeli İşlem Sözleşmeleri Komisyonu (CFTC) başkanlığı görevini yürütmüştü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap