Ripple Yeni Yıla Girerken Yeni Bir Rekora İmza Attı

Ripple Yeni Yıla Girerken Yeni Bir Rekora İmza Attı

Paylaş
Ripple Yeni Yıla Girerken Yeni Bir Rekora İmza Attı

Dünyanın en büyük Blockchain şirketlerinden Ripple, 2020’ye girmemize az bir süre kalmışken yeni bir rekor kırdı.

ODL Büyüyor

Ripple’ın geliştirdiği On-Demand Liquidity (ODL) adlı ürün hızla büyümeye devam ediyor.

ODL’i kullanan şirketler bu ürün sayesinde iki farklı para birimi arasında XRP’yi kullanarak rahatça işlem yapabiliyorlar. ODL’yi kullanan finans kurumları diğer metotlarla kıyaslandığında çok daha düşük maliyetle, çok daha hızlı bir şekilde işlem yapmış oluyorlar. Ripple’ın paylaştığı bilgilere göre ODL kullanan şirketler, iki farklı para birimi arasında üç saniye içerisinde bir köprü kurabiliyorlar.

Güncel verilere göre ODL’in Meksika’daki kullanım seviyesi kısa süre önce yeni bir rekor kırdı. Liquidity Index Box tarafından aktarılan bilgilere göre Bitso’daki XRP/MXN paritesinin likiditesi 10 milyon seviyesini aştı ve böylece tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmış oldu.

Gerçekten Büyüyor mu?

Ripple’ın geliştirdiği bu ürün hızla büyüyor gibi gözükse de bazı kripto para takipçileri bunun suni bir büyüme olduğundan şüpheleniyorlar.

ODL’in gelişimi hakkında yorum yapan bazı takipçiler, ODL’in aslında sadece Ripple sayesinde bu kadar hızlı büyüdüğünü vurguluyorlar. Bu takipçilere göre eğer Ripple ODL’in gelişimine bu kadar dahil olmasaydı bu büyüme bu kadar hızlı bir şekilde gerçekleşmezdi. Bu isimler şu anda asıl başarılı olan şeyin ODL olmadığını, yani asıl başarının ürünün kendisine ait olmadığını düşünüyorlar.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap