Ripple (XRP), Digital Euro Association’a Üye Oldu

Ripple (XRP), Digital Euro Association’a Üye Oldu

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple (XRP), Digital Euro Association’a Üye Oldu

Özel kripto paralar, CBDC’ler ve stablecoin’ler gibi dijital para çeşitlerine odaklanan Frankfurt merkezi düşünce kuruluşu Digital Euro Association (DEA), Ripple’ı (XRP), “destekleyici ortaklar” listesine ekledi. Ripple’ın bir CBDC pilot çalışması için DEA’e yardım etmesi bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DEA’in yaptığı resmi duyuruya göre kuruluş, Ripple ile bir ortaklık kurdu. Ripple’ın dijital para konusundaki uzmanlığı, bu ortaklığın en önemli sebebi.

Ripple daha önce de CBDC geliştirmek için bir Güney Asya ülkesi olan Bhutan ile ortaklık kurmuştu.

Digital Euro Association başkanı Jonas Gross, yapılan işbirliğinin CBDC benimsenmesinde etkili olacağına inanıyor.

“Ripple ile yapılan ortaklık sayesinde DEA topluluğunun teknolojik uzmanlığını genişletebildiğimiz için oldukça heyecanlıyız”

Ripple Merkez Bankası Etkileşimlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı James Wallis, CBDC’lere yönelik çalışmalarının 2022 yılı itibariyle firmanın temel öncelikleri arasında yer aldığını ifade etti.

“CBDC alanındaki çalışmalarımızı daha da geliştirmek için, destekleyici bir ortak olarak Digital Euro Association’a katılmaktan heyecan duyuyoruz.

Önümüzdeki birkaç ay içinde CBDC’ler üzerindeki çalışmalarımızı ilerletmek için DEA ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz”

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap