Ripple (XRP) balinasından merak uyandıran transfer!

Ripple (XRP) balinasından merak uyandıran transfer!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple (XRP) balinasından merak uyandıran transfer!

Son günlerde SEC davası ile tekrardan gündem olan Ripple’da (XRP) balina hareketleri korkutmaya başladı.

Yargıç Analisa Torres’in SEC ile Ripple Labs arasındaki davada XRP‘nin bir menkul değer olmadığı tarafındaki özet kararının akabinde token’daki volatilitelik artış gösterdi. BTC tarafındaki düşüşten de kaynaklı olarak geri çekilmeye başlayan XRP, balina hareketleriyle gündeme oturdu. Bir XRP balinası, 29 milyon XRP’yi (15,13 milyon dolar) Bitstamp’a aktardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple (XRP) balinasından merak uyandıran transfer! 1

Transferin ne hedefle olduğu şimdi bilinmiyor

Whale Alert, 24 Ağustos’ta büyük bir balinanın Bitstamp borsasına 15,13 milyon dolar bedelindeki 29,3 milyon XRP’yi transfer ettiğini bildirdi. Balinanın birkaç saat evvel 14 milyon XRP’yi Bitso’ya taşıması da satış taraflı hareket ihtimalleri beraberinde getirdi.

Piyasa düşerken daha da kritik bir hal alan balina hareketleri, XRP tesiriyle bir arada kaygı yarattı. Üstelik SEC ile gerginliği devam eden Ripple, fiyat yapısındaki karar verici öbür bir öge olarak karşımıza çıkıyor. Balinanın şimdi bu transferi ne için gerçekleştirmiş olduğu net olarak bilinmese de, Bitso atağı bu durumun satış göstergesi olduğu ihtimallerini kuvvetlendiriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap