Ripple Siyaset Lideri, Avrupa’ya Göz Çevirdi

Ripple Siyaset Lideri, Avrupa’ya Göz Çevirdi

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple Siyaset Lideri, Avrupa’ya Göz Çevirdi

Ripple Siyaset Lideri Susan Friedman, ABD’deki düzenleyici baskıların kripto sanayisini Avrupa’ya sürüklediğini söyledi.

Kripto sanayisi, son periyotlarda düzenleyici baskıların altında hareket ediyor. Bilhassa, ABD‘deli düzenleyiciler olan SEC ve CFTC ikilisi gündemden düşmüyor. Artan belirsizliğe karşı atılım yapan kripto kuruluşların sayısında ise artış yaşanmaya başladı.

Ripple tarafının aykırı duruşu devam ediyor. Ripple’ın üst seviye yöneticilerinden birisi olan Friedman, ABD’de düzenleyici kaosunun yaşandığını ve bu nedenle kripto sanayisinin Avrupa’ya kayacağını belirtti.

Ripple Siyaset Lideri, Düzenleyicileri Topa Tuttu

ABD’de şimdi dijital varlık sanayisi için netleşmiş kuralların yahut yönergelerin bulunmaması, dalın kıymetli aktörlerini Avrupa’ya itmeye başladı. Avrupa Birliği, MiCa düzenlemelerini kabul ederek kripto konusunda bir netlik sunmaya başladı.

SEC ile davası devam eden Ripple‘ın da bir gözü Avrupa’ya çevrilmiş durumda. Bilhassa muhtemel dava kaybında, Ripple‘ın ABD’den ayrılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Ripple Siyaset Lideri Friedman, ABD’deki düzenleyici ortamın adeta felç bir hale geldiğini ve ülkedeki kripto oyuncularını Avrupa’ya sürüklediğini söyledi.

Friedman’a nazaran, yeniliğin öteki ülkelere kayması abartılığı değil. Friedman, kuralların net olduğu yerlerde kesimin daha yeterli ilerleyeceğini söylüyor.

Ayrıca Ripple yöneticisinin değindiği bir diğer bahis ABD‘deki istihdam oldu. Friedman, kriptonun ABD’den çekilmesinin iş ve yatırım konusunda dikkate kıymet bir tesir yaratacağını söyledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap