Ripple şirketi 2019’da sattığı hisseleri geri aldı

Ripple şirketi 2019’da sattığı hisseleri geri aldı

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple şirketi 2019’da sattığı hisseleri geri aldı

Ripple şirketi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’yla (SEC) yaşadığı tüm problemlere rağmen büyümeye devam ediyor. Şirket CEO’su Brad Garlinghouse Twitter’dan 2019 yılında sattıkları hisseleri geri aldıklarını duyurdu.

“Hiç olmadığımız kadar güçlüyüz”

Bu alımla birlikte şirket değerinin 15milyar dolara çıktığını belirten Garlinghouse şunları söyledi:

“Ripple’ın 2019 yılında sattığı hisseleri geri aldığını ve 15 milyar dolar değere ulaştığını söylemekten heyecan duyuyorum. 2022 yılında ‘yavaşlamak’ sözcüğü bizim lugatımızda olmayacak. Tüm zorluklara rağmen 2021 bizim şu ana kadarki en iyi yılımız oldu. Bankada tuttuğumuz 1 milyar dolar ile birlikte şu anda hiç olmadığımız kadar finansal açıdan güçlüyüz. RippleNet, sınır ötesi ödemelerden çok daha fazlasıdır. Birçok işletmeye yerel kripto hizmetleri için likidite sağlamaktadır. Bugün ağ 10 milyar dolarlık bir hacme sahiptir. Her sene kendini geliştiren RippleNet ekibine de tebrikler. RippleX de, XRP Ledger sistemine NFT’leri, CBDC’leri, birlikte çalışabilirlik köprülerini ve yan zincirler gibi önemli geliştirmeleri entegre etmeye tüm hızıyla devam ediyor. Çünkü biliyorsunuz, artık çok zincirli bür dünyadayız.”

Kazanan Tetragon oldu!

Öte yandan Ripple’ın hisseleri geri aldığı şirket Tetragon da, ciddi bir kâr elde etti. Tetragon şirketi 2019’daki 200 milyon dolarlık C Serisi fonlama turunda en büyük yatırımı yapan şirketti. SEC’nin Ripple’a dava açmasından sonra ise, hisse fiyatlarındaki düşüşle birlikte Tetragon şirketi, Ripple’ın sattığı hisselerin geri alınması için dava açmıştı. Tetragon davayı kaybetmişti ama 2 sene sonra Ripple, hiçbir zorunluluğu olmamasına rağmen, sadece kendi isteğiyle hisseleri fazladan prim ödeyerek geri aldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap