Ripple Labs’in hukuk şefinden SEC açıklaması geldi!

Ripple Labs’in hukuk şefinden SEC açıklaması geldi!

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple Labs’in hukuk şefinden SEC açıklaması geldi!

Ripple Labs hukuk şefi Stuart Alderoty, Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) temyiz başvurusunu Ripple zaferini tetikleyecek bir öge olarak nitelendirdi.

ABD menkul değerler düzenleyicisinin bu ayın başlarında dönüm noktası niteliğindeki Ripple kararına mümkün bir itiraz telaşı, Ripple’ın baş hukuk vazifelisi tarafından müspet olarak karşılandı. Stuart Alderoty, şayet SEC davayı temyize götürürse, mahkemenin Ripple Labs‘ın mali düzenleyiciye karşı kısmi zaferini daha da pekiştirmek için harekete geçebileceğine inandığını belirtti.

BTC Piyasası: Ripple Labs’in hukuk şefinden SEC açıklaması geldi! 1

“Temyiz başvurusu, zaferin işaretçisi olabilir”

13 Temmuz’da Yargıç Analisa Torres , XRP‘nin kripto borsalarında halka satıldığında menkul değer olmadığına, lakin kurumsal yatırımcılara satıldığında menkul değer olarak değerlendirilebileceğine karar verdi. 21 Temmuz’da SEC, kararla ilgili şikayetlerini lisana getirmek için Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon’a karşı devam eden davasını kullandı ve gelecekte bölünmüş karar kararına itiraz edeceğini ima etti.

Davadaki son olayların üzerinde durarak açıklamalar yapan Ripple Labs’in hukuk şefi Stuart Alderoty, şunları söyledi;

“Yargıcın bunu hakikat anladığını düşünüyoruz ve bunun yasanın sadık bir formda uygulandığını düşünüyoruz ve bence bir temyiz mahkemesi bunu sadece onaylamakla kalmayacak, hatta tahminen daha da genişletecektir.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap