Ripple Kurucu Ortağından ABD Yorumu!

Ripple Kurucu Ortağından ABD Yorumu!

Paylaş
Ripple Kurucu Ortağından ABD Yorumu!

Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, yakın zamanda gerçekleştirdiği bir röportajında blockchain ile dijital varlıkların önemine değinirken, bunun yanı sıra ABD içerisindeki regülatörlerin eylemlerini eleştirdi.

Kripto para birimlerinin likidite masrafları azaltma konusunda inanılmaz önemli hale geleceğini belirten Larsen, Dolar, Yen gibi itibari paraların yararına işler için de kullanılabileceklerini ifade etti.

Dolar gibi mevcut itibari para birimlerinin her zaman egemen konumlarını koruyacağına inana Larsen, buna rağmen bir  değeri başka bir değere aktarmak için aracı para birimlerine ihtiyaç duyulduğunu ve bunun önünün açılması gerektiğini belirtti.

Regülasyon Eksikliği Sektöre Zarar Veriyor

Kripto para birimlerini yaygın hale getirmek için regülatörlerin adım atması gerektiğini belirten Larsen, ABD içerisindeki belirsiz ortamın yeniliği baltaladığını vurguladı:

”Regülasyonlar açısından belirsizlik ne yazık ki ABD piyasasının yeniliği kaçırmasına neden oluyor. Bunlar hala çok kafa karıştırıcı, çok istikrarsız. Çok fazla soru işareti var ve bunlar girişime zarar vermekte.”

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap