Ripple İstese XRP İşlemlerini Bloke Edebilir mi?

Ripple İstese XRP İşlemlerini Bloke Edebilir mi?

Paylaş
Ripple İstese XRP İşlemlerini Bloke Edebilir mi?

Ripple CTO’su David Schwartz kısa süre önce Quora’dan gelen bir soruyu yanıtladı. Schwartz’ın açıklamasına göre şu anda bir XRP işlemini bloke etmek mümkün değil.

Bloke Edemiyor

Kripto para takipçileri zaman zaman XRP’yi fazla merkezi olmakla suçluyor ve XRP’yi aslında Ripple’ın kontrol ettiğini söylüyorlar. Bunun başlıca sebepleri arasında Ripple’ın hesabında yüklü miktarda XRP tutuyor olması.

Ripple yöneticileri ise buldukları her fırsatta bu eleştirilere yanıt veriyor, XRP’nin kesinlikle merkezi olmadığını vurgulamaya çalışıyorlar. Şirketin CTO’su David Schwartz kısa süre önce de buna benzer bir açıklamada bulundu.

Quora’daki bir kullanıcı Ripple’ın ağdaki herhangi bir XRP işlemine bloke koyup koyamayacağını sordu. Bu sorunun amacı Ripple’ın ağda tam olarak ne kadar kontrol sahibi olduğunu öğrenmekti. Schwartz ise Ripple’ın şu anda böyle bir gücünün olmadığını söyledi ve şöyle ekledi:

Şu anda ağdaki geçerli bir işlemi engellemenin herhangi bir yolu yok. XRP ağı merkeziyetsiz olduğu için kimse geçerli kabul edilen bir işleme bloke koyacak bir kod yazamıyor. Böyle bir kod yazabilmek ve XRP işlemlerini engelleyebilmek için ağın çoğunluğunu ikna etmeniz lazım.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap