Ripple IPO’su XRP İçin Felaket Olabilir!

Ripple IPO’su XRP İçin Felaket Olabilir!

Paylaş
Ripple IPO’su XRP İçin Felaket Olabilir!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse Davos 2020 bünyesinde verdiği bir röportajda firmanın geleceğini değiştirebilecek bir açıklamada bulunmuştu. Garlinghouse, birçok kripto para ve blockchain firmasının 2020 yılı içerisinde IPO (ilk halka arz) yapacağını ifade etmiş ve Ripple’ın da bu konuda lider ekiplerden birisi olduğunu açıklamıştı.

Ripple IPO’su XRP İçin Ne İfade Ediyor?

Buna ek olarak Twitter üzerinde önde gelen Ripple ve XRP yatırımcı hesaplarının yaptığı açıklamalara bakıldığında, gerçekten de 2020 yılında bir Ripple IPO’su görebiliriz. Hali hazırda 10 milyar dolarlık değerin üzerine çıkan blockchain firması, IPO ile değerini daha fazla arttırma potansiyeline sahip olsa da, bunun tabii ki kötü bitme olasılığı da mevcut.

İlk halka arz temel olarak Ripple’ın ABD’nin veya IPO yapılan ülkenin önde gelen menkul kıymet borsalarına giriş yapmasını sağlayacak. Ripple hisseleri direkt olarak bu borsalar üzerinden alınıp satılabilecek. Bu gelişme her türden yatırımcının volatilite ve kripto paralara yönelik regülasyonlarla ilgili kısıtlamalar olmadan firmaya yatırım yapmasına imkan sağlayacak.

Ancak önde gelen kripto para yatırımcılarından “Anondran”, Ripple IPO’sunun felaketle sonuçlanabileceğini düşünüyor. En alttaki tweet’ten de okunabileceği üzere, Ripple’ın “değersiz coin’ler yaratıp bunu pump’layarak milyarlarca dolar elde etmesinin” yeterli olduğunu düşünen analist, IPO ile XRP değerinin sıfıra inebileceğini ima etti. Tabii ki yine de bu finans piyasalarında hiçbir şeye kesin gözüyle bakmamak gerekiyor.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap