Ripple Destekli MoneyTap Lider Japon Bankasınca Entegre Edilecek

Ripple Destekli MoneyTap Lider Japon Bankasınca Entegre Edilecek

Paylaş
Ripple Destekli MoneyTap Lider Japon Bankasınca Entegre Edilecek

Kriptokoin – Ripple destekli MoneyTap uygulaması, SBI Holdings ile yeni bir ortaklık kurması nedeniyle Fukushima Bank tarafından entegre edilecek.

Japon finans şirketi SBI Holdings, Fukushima Bank Ltd. ile sermaye ortaklığı kurdu. Ortaklığın bir parçası olarak, bölgesel kredi veren Ripple destekli ödeme uygulaması MoneyTap entegre edilecek.

Duyuruda, MoneyTap’ın Fukushima Bank’ın operasyonel maliyetleri düşürürken müşteri rahatlığını arttırmasına yardımcı olacağı ifade ediliyor

Karsız Japon Bankaları

The Japan Times tarafından bildirildiği üzere, SBI bankanın yüzde 18 hissesini aldıktan sonra bankanın en büyük hissedarı olacak. Fukushima Bankası, karlılık konusunda bir yol bulmakta zorlanıyor, ancak son anlaşma bir fark yaratabilir.

Genel olarak, Japonya’daki 105 bölgesel bankanın 45’i, ülkenin para politikası nedeniyle üst üste ikinci yıl için kârsız bir dönem geçiriyor. Japonya Bankası, son altı yıldır harcamaları artırmak için nicel bir rahatlamayı sürdürüyor, ancak kazançlarla mücadele etmeye devam eden bankalar üzerinde çok fazla baskı oluşturuyor.

Bir çözüm olarak MoneyTap

MoneyTap uygulaması, Mart 2018’de Japonya Bankası Konsorsiyumu tarafından başlatılmış bir uygulama. Uygulama, telefon numaralarının veya QR kodlarının yardımı ile kullanıcılarının bankadan bankaya transfer yapmasına olanak sağlıyor.

Daha önceden de belirtiliği üzere  MoneyTap, Eylül başında Awa ve Kita-Nippon da dahil olmak üzere dört bölge bankasına daha katılarak, başvuruyu kullanan finansal kurumların toplam sayısını 29’a çıkardı.

Bu nedenle, Money Tap, beşinci en büyük Japon finans kurumu olan Resona, Nisan ayında uygulamayı geri bıraktıktan sonra ek ortaklarla büyümeye devam ediyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap