Ripple davasında yeni kritik tarih 30 Nisan

Ripple davasında yeni kritik tarih 30 Nisan

Paylaş
Uzman Coin: Ripple davasında yeni kritik tarih 30 Nisan

Ripple ve SEC arasında devam eden davada yeni bir gelişme yaşandı. Hem Ripple hem de şirketin iki yöneticisini temsil eden avukat James Filan, mahkemenin, SEC’nin ABD dışı regülatörlerle irtibata geçmesinden ötürü taraflar arasında düzenlenmesi için yeni bir konferans günü aldığını açıkladı. Filan ayrıca bu toplantının sonucunda hakimin, SEC’nin bu hamlelerini yasaklayabileceğini belirtti.

30 Nisan günü için alınan toplantı çevirim içi şekilde yapılacak ve SEC’nin Ripple için ABD dışındaki düzenleyici kurumlarla irtibata geçmesini konu alacak. Hatırlanacağı üzere ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu, ortaklarının çoğu ülke dışında olan Ripple’la ilgili belge toplamak için birçok ülkenin regülasyon kurumlarıyla irtibata geçmişti. Hatta SEC’nin Ripple’ın ABD dışındaki ortaklarıyla da kontakt kurmaya çalıştığı iddia edilmişti. Ripple ise mahkemeye bunun engellenmesi yönünde bir talep mektubu yazmıştı.

Çevrim içi konferans, diğer duruşmalarda olduğu gibi isteyen kişiler tarafından izlenebilecek ve halka açık olacak. Konferansın kaydedilmesi veya canlı yayınlanması ise yine duruşmalarda olduğu gibi kesinlikle yasak.

Konferans ile ilgili teknik bilgileri Twitter hesabından yazan Filan’ın tweet’lerinin altına ise XRP topluluğundan sorular geldi. Bu sorulardan bir tanesine cevap veren Filan, hakimin SEC’nin ABD dışındaki regülatörlerden elde ettiği belgeleri Ripple’a teslim etmesini isteyebileceğini ve bir daha bu kurumlarla irtibata geçmesini yasaklayabileceğini belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap