Ripple CTO’su Toplu XRP Satışlarının Sebebini Açıkladı!

Ripple CTO’su Toplu XRP Satışlarının Sebebini Açıkladı!

Paylaş
Ripple CTO’su Toplu XRP Satışlarının Sebebini Açıkladı!

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi XRP, sık sık Ripple tarafından yapılan toplu satışlar ile gündeme geliyor. Ünlü blockchain firması her ayın ilk gününde 1 milyar adet XRP’nin kilidini açıp bunu çeşitli yerlere gönderiyor. Ripple bazen bu tarihten bağımsız olarak kendi işleri için de toplu XRP satışı veya ihracı yapabiliyor.

Ripple CTO: Satışlar Bizim İçin Önemli

Bu durum doğal olarak birçok XRP yatırımcısının tepkisini gösterdiği bir eylem olsa da, Ripple bundan geri adım atacak gibi gözükmüyor. Ripple CTO’su David Schwartz verdiği son demeçte bu satışların iyi bir şey olduğunu bile açıkladı. Quora tarafından sorulan “neden XRP satıyorsunuz” temalı soruyu yanıtlayan Schwartz, XRP Ledger ilk üretildiğinde içerisinde 100 milyar XRP’nin yer aldığı bir cüzdanın olduğunu söyledi. Bunu kurucuların erişimine açık olması nedeniyle isteyen kurucunun cüzdanda değişiklik yapabileceğinin güvenlik riski oluşturduğunu belirten Schwartz, bunu durdurmak için XRP’leri kilit altına aldıklarını açıkladı.

Daha sonra bunları sadece belirli kişilerin kontrolüne sunduklarını açıklayan Schwartz, bunun aslında bir strateji olduğunu ifade etti. Kurucular bütün XRP paylarını alıp birden satsa fiyatın çok düşeceğini ifade eden CTO, bunun yerine her ay küçük miktarlarda (yaklaşık 1 milyar adet) XRP satarak bunu dengelediklerini ifade etti.

CTO, bu satışların devam edeceğini de sözlerinin sonuna ekledi. Yatırımcıların özellikle toplu XRP satışları yüzünden projeden ayrıldığı geçtiğimiz günlerde gündeme yansımıştı.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap