Ripple CTO’su SEC’in itirazına açıklık getirdi

Ripple CTO’su SEC’in itirazına açıklık getirdi

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple CTO’su SEC’in itirazına açıklık getirdi

Ripple Labs CTO’su SEC’in orta karar itirazına dair açıklamalar yaptı.

Ripple Labs’in baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, X’te yaptığı yakın vakitteki bir güncellemede, SEC’in itirazını içeren yakın tarihli bir gelişmeye dikkat çekti. Schwartz’a nazaran, SEC yasal davanın şimdi sonuçlanmadığı yorumuna dayanarak bu noktada temyize müracaatta bulunuyor.

Ripple Labs baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, X’te SEC’in itirazına açıklık getirdi

Ripple Labs CTO’su David Schwartz’a nazaran, SEC yasal davanın şimdi sonuçlanmadığı yorumuna dayanarak bu noktada temyize müracaatta bulunuyor.

Yargıç Analisa Torres’in 13 Temmuz’da XRP‘nin menkul değer olmadığına dair kararı sonrasında, dijital varlık borsalarında XRP’nin menkul değer olmadığına dair bir karar olarak satılmasına karşın, SEC bu karara itiraz etti. Ripple’ın bu lehte kararının akabinde gelen SEC itirazı, yasal süreçlerde öngörülemeyen bir gelişmeye dikkat çekiyor.

BTC Piyasası: Ripple CTO’su SEC’in itirazına açıklık getirdi 1

Schwartz’a nazaran, bu durum özel durumlar için bir istisna getirmek için bir kural olarak kullanılıyor. SEC, bu özel durumun işlerin farklı bir halde yürütülmesi için bir sebep olduğunu savunuyor ve itiraz sonuçlanana kadar sürecin durmasını öneriyor. Lakin Ripple, bu görüşe katılmıyor ve ana davanın temyiz süreci boyunca devam etmesini istiyor.

Ripple, SEC’in temyize gitme hakkına sahip olsa bile, temyiz süreci devam ederken ana davayı ilerletme görüşündedir. Bu durum, yargılamanın devam etmesine müsaade vermek ve temyiz süreçlerine daha sonra dikkatlice bakmak manasına gelir. Schwartz, SEC’in Torres’in kararına yüksek mahkemelerde itiraz etme mümkünlüğü hakkında tartışmaların ortaya çıkmasının akabinde bu mevzuda daha fazla bilgi verdi.

Ripple Labs ve SEC ortasındaki yasal uyuşmazlıkta alınacak son karar, mahkemenin temyiz talebini kabul edip etmeme seçiminden etkilenebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap