Ripple CEO’sundan Bitcoin ve Ethereum Eleştirisi

Ripple CEO’sundan Bitcoin ve Ethereum Eleştirisi

Paylaş
Ripple CEO’sundan Bitcoin ve Ethereum Eleştirisi

Bitcoin madencileri günümüzde BTC’yi ayakta tutabilmek için oldukça fazla elektrik harcıyorlar. Geçtiğimiz günlerde bu konuyla ilgili bir yazı paylaşmış ve durumun ciddiyetine değinmiştik. Güncel verilere göre ortalama bir BTC işlemini onaylamak için Türkiye’deki ortalama bir vatandaşın 4 ayda harcadığı elektrikten daha fazla elektrik harcanıyor.

Madencilerin hem bu kadar fazla elektrik harcayıp hem de çevreye zarar veriyor olmaları birçok isim tarafından eleştiriliyor. Bitcoin’i ve Ethereum’u Proof-of-Work algoritması yüzünden eleştiren isimler arasında Brad Garlinghouse da yer alıyor.

Elektrik İsrafı

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse kısa süre önce Bitcoin ve Ethereum ile ilgili bir gönderi paylaştı. Bitcoin ve Ethereum madencileri hakkında konuşan Garlinghouse, madencilerin harcadığı elektriğin koca bir israf olduğunu söyledi.

Bu sorunun ciddiyetini vurgulayan Garlinghouse, BTC ve ETH madencilerinin küresel ısınmaya da katkıda bulunduklarını söyledi. Garlinghouse’a göre Bitcoin ve Ethereum geliştiricileri en kısa süre içerisinde daha fazla sorumluluk almaya başlamalı ve daha bilinçli hareket etmeliler.

Garlinghouse gibi isimler kripto para madencilerini bu şekilde eleştirseler de bazı isimler bu eleştirilere katılmıyorlar. Onur Gözüpek kısa bir süre önce konuyla ilgili görüşlerini paylaşmış ve bankacılık sisteminde de çok fazla elektrik harcandığını vurgulamıştı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap