Ripple CEO’su SEC’i eleştirdi: “Uygulama yoluyla düzenleme olmaz”

Ripple CEO’su SEC’i eleştirdi: “Uygulama yoluyla düzenleme olmaz”

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple CEO’su SEC’i eleştirdi: “Uygulama yoluyla düzenleme olmaz”

Investing.com – Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’in “uygulama yoluyla düzenleme” siyasetini yanlışsız bulmadığını söyleyerek bu uygulamanın kişisel yatırımcılara ziyan verdiğini argüman etti. 

Brad Garlinghouse, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesinin (SEC), Ripple davasında alınan orta kararı temyize götürme durumu hakkında yorumlarını aktardı ve düzenleyici kurumu sert formda eleştirdi. Garlinghouse, daha evvel de üzerinde durduğu üzere SEC’in rastgele bir yasal yetkisi olmadan kendisine kripto polisi rolü biçtiğini ve bunun dalı kaosa sürüklediğini söyledi. 

Ripple CEO’sunun son reaksiyonu, SEC’in Ripple sonucuna itiraz edeceğine dair beklentilerin artmasıyla geldi. Başka yandan düzenleyici kurum, Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon‘a karşı açtığı dava sürecine de devam ediyor. Bu bağlamda kurum XRP’in borsalardaki ferdi satışlarının menkul değer olarak görülmemesinin bu davaya olumsuz yansıyabileceği konusunda tasalara sahip. 

SEC’in şu an Ripple kararına itiraz etmek için çeşitli yollar üzerinde çalıştığı ve bilgi topladığı düşünülüyor. Garlinghouse, yargıcın yalnızca maddeyi uyguladığını ve alınan bu kararı yanlış olarak görmenin adaletsizlik olduğunu söyledi. Ayrıyeten Ripple kanadı, SEC’in temyize gitmesinin şirketin durumu güçlendireceğine dair inancını koruyor. 

Ripple CEO’su karmaşık kurallarla ferdi yatırımcıları müdafaa münasebetleri sunarak yaptırım uygulamanın düzenleme olarak görülmesinin son derece yanlış olduğunu söylerken bunun yerine net bir mevzuata gereksinim duyulduğunu söyledi. 

Ripple Labs avukatı Stuart Alderoty de mevzuyla ilgili çarpıcı bir yorumda bulunurken XRP’nin menkul değer olmadığını açıklamanın, dünyanın düz olmadığını açıklamaya çalışmaya benzetti.

SEC – Ripple davasındaki orta kararın akabinde konuşan SEC Lideri, mahkemenin kararını hayal kırıklığı olarak kıymetlendirdi ve kurumun sonucu incelemeye devam ettiğini söyledi.

XRP’de son durum 

Davadaki orta kararın akabinde kripto gündeminde kalmaya devam eden XRP, birebir vakitte altcoin piyasasını tetikleyen kıymetli bir kararın merkezinde bulunuyor. 

Ripple davasıyla ilgili spekülasyonlar devam ederken XRP, geçen hafta süratli yükseliş sonrası gelen kâr satışlarının akabinde 0,85 dolara yanlışsız bir toparlanma kaydetti. Fakat kripto para son bir haftadır yine geri çekilirken geçen haftanın doruğundan %20’yi bulan değer  kaybı kaydetti ve bugün 0,7 dolar hududunda hareket ediyor.

Ancak aylık performans bakıldığında XRP’nin son 30 günde paha çıkarını %50’ye yakın koruduğu görülüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap