Ripple, Bitstamp Paylarını Satın Aldı 

Ripple, Bitstamp Paylarını Satın Aldı 

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple, Bitstamp Paylarını Satın Aldı 

Ripple, Amerikan yatırım şirketi Pantera Capital’ın sahip olduğu Bitstamp paylarını satın aldığını duyurdu. 

Bu stratejik atak, Ripple’ın devam eden büyüme odaklı eforlarıyla kanıtlanmış olan genişleme eğilimini yansıtıyor. Yatırım idare firması Galaxy Digital Holdings, son üç aylık raporunda bu gelişmeye yer verdi. Rapora nazaran Galaxy Digital, Pantera’ya Bitstamp paylarını bu yılın birinci çeyreğinde Ripple’a satmasını tavsiye etti. Galaxy Digital Lideri ve CIO’su Christopher Ferraro da bu ay yapılan hissedar güncelleme konferasında bu atağın altını çizdi. 

Satın Alma İle İlgili Ayrıntılar Şimdi Belirli Değil

Bloomberg’in 2014 yılında yayınladığı rapora nazaran Pantera Capital, İngiltere merkezli borsanın kıymetli ölçüde tanınmasından çabucak evvel, 2013 yılında Bitstamp’a 10 milyon dolara varan kıymetli bir yatırım yapmıştı. Fakat Pantera, on yıl sonra paylarını Ripple’a satma kararı aldı. 

XRP topluluğu içinde kıymetli bir tesir sahibi olan WrathofKahneman’ın belirttiği üzere, satışın kesin nedeni belirsizliğini müdafaaya devam ediyor. Satın alma sürecinin altını çizen WrathofKahneman, satışın bir satın alma olarak görülmediğini belirterek Galaxy Digital’ın bakış açısına dikkat çekti. Bu durum, Ripple’ın Likidite Merkezi (LH) tahlilini güçlendirmek ya da Talep Üzerine Likidite (ODL) amaçlarına hizmet etmek için stratejik olarak hareket edip etmediği konusunda spekülasyonlara yol açtı. 

Bununla birlikte, Bitstamp’ın Ripple’ın İsteğe Bağlı Likidite (ODL) için uzun müddettir devam eden ortaklarından biri olduğu unutulmamalıdır. 

Buna ek olarak, The Crypto Basic tarafından evvelki raporlarda vurgulandığı üzere, Bitstamp kısa mühlet evvel Ocak ayında EUR takviyeli IOU’ları ağa entegre ederek XRP Ledger üzerindeki hizmetlerini genişletti. Bitstamp pay senedi alımı, Ripple’ın tekliflerini güçlendirmek için yaptığı bir öbür stratejik hamleyi tabir ediyor. Lakin, satın alma maksadına ait belli detaylar şu an için sonlu. Ripple’ın kısa mühlet evvel saklama ve tokenizasyon bölümüne açılmak için dijital varlık saklama firması Metaco’yu satın aldığını da hatırlatalım. 

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse daha evvel yaptığı açıklamalarda, şirketin bu genişleme teşebbüsleri için kullanılabilecek 1 milyar dolara kadar rezervi olduğunu açıklamıştı. Firma, ABD SEC ile uzun müddettir devam eden yasal uğraşına karşın büyümeye ve genişlemeye devam etti. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap