Revolut, ABD kripto platformunu düzenleyici belirsizlikler nedeniyle askıya aldı

Revolut, ABD kripto platformunu düzenleyici belirsizlikler nedeniyle askıya aldı

Paylaş
BTC Piyasası: Revolut, ABD kripto platformunu düzenleyici belirsizlikler nedeniyle askıya aldı

Dijital banka Revolut, düzenleyici ortamdaki belirsizlikleri münasebet göstererek ABD kripto platformunu kapatacağını duyurdu.

ABD’li müşteriler, 2 Eylül’den itibaren Revolut aracılığıyla kripto satın alamayacak lakin erişim büsbütün devre dışı edilmeden evvel 30 gün daha kripto satışına devam edebilecek.

Platform, ABD’deki “gelişen düzenleyici ortam” ve “kripto piyasasındaki belirsizlikler” nedeniyle lokal banka ortağıyla birlikte operasyonları durdurmaya yönelik “zorlu bir karar aldıklarını” açıkladı.

Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) liderliğindeki ABD düzenleyicileri, Coinbase ve Binance üzere kripto borsalarının yanı sıra Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Polygon (MATIC) üzere bir dizi token’ı maksat alıyor. Düzenleyiciler, kripto piyasasına yönelik katı tedbirler almaya devam ederken mevzubahis isimleri federal kanunları ihlal etmekle suçluyor.

Örneğin bu token’lar SEC tarafından kayıtsız menkul değerler olarak sınıflandırıldıktan çabucak sonra Robinhood ve Revolut üzere birçok platform, ABD’de bu token’ları desteklemeyi bırakmıştı.

Revolut’un sözcüsü CoinDesk’e gönderdiği e-postada, “Kararın hafife alınmadığını bildirmek isteriz ve bunun hayal kırıklığı yaratabileceğinin de farkındayız. Bu karar, ABD dışındaki kullanıcılarımızı rastgele bir halde etkilemeyecektir ve global kripto müşterilerimizin ise yüzde 1’inden azını etkileyecektir.” dedi.

Sözcü, Decrypt’e verdiği röportajda ise borsanın kripto eserlerine erişim sağlamanın alternatif yollarını araştırdıklarını, gelecekte ABD’deki faaliyetlerine dönmeyi umduklarını söyledi.

Dünya çapında yaklaşık 25 milyon müşterisi olan Londra merkezli Revolut, başta Avrupa olmak üzere birçok bölgede trading ve staking dahil bir dizi kripto hizmeti sunuyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap