Reuters Bitcoin Değil! Bu Altcoine Dikkat Çekti!

Reuters Bitcoin Değil! Bu Altcoine Dikkat Çekti!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Reuters Bitcoin Değil! Bu Altcoine Dikkat Çekti!

Küresel haber ajansı Reuters, ABD’deki son gelişmelerin akabinde artık Bitcoin’den daha tesirli olan bir altcoin’i vurguladı.

Reuters, Bitcoin yerine bu coin’i beklenmedik bir kuvvet olarak öne çıkarıyor

Küresel haber ajansı, son ABD mahkeme kararının piyasa genelini nasıl etkilediğine odaklandı. Raporlarına nazaran, ABD mahkemesinin XRP’yi kısmen paka çıkarması, kripto paranın beklenmedik bir formda güçlendiği periyoda denk geldi.

Kararın açıklandığı gün XRP, yalnızca birkaç saat içinde %87’nin üzerinde paha kazandı. Bu esnada 0,4 dolardan yaklaşık 1 dolara fırladı. Bu yasal zafer, tüm altcoin piyasasında dalga tesiri yaratarak hacimleri artırdı. Öbür altcoinler de %11 oranında büyüdü. Bir noktada BTC ve ETH fiyatlarının harekete geçmesini de yardımcı oldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Reuters Bitcoin Değil! Bu Altcoine Dikkat Çekti! 1

Uzmanlar, mahkeme kararının altcoin dalı için kıymetli bir dönüm noktası olduğunu belirtiyorlar. Lakin, Ripple ve SEC ortasındaki sürtüşmeler şimdi tam olarak sona ermedi. Ripple’ın SEC kararına itiraz etme potansiyeli geçerliliğini koruyor. Bu nedenle, XRP’nin statüsünü belirleme süreci hala belirsizliğini koruyor. Btcpiyasasi.com olarak avukat John Deaton’ın bu bahiste neler düşündüğünü aktarmıştık.

Reuters’a nazaran XRP zaferi tüm piyasa için olumlu haber

Reuters ayrıyeten kararın yalnızca altcoin piyasasını etkilemediği belirtiliyor. Tıpkı vakitte Bitcoin üzere öbür büyük kripto paraları da etkilediğini söylüyor. Fineqia International analisti Matteo Greco, mahkeme kararının altcoin dalı için değerli bir dönüm noktası olduğunu doğruladı. Greco’ya nazaran:

Altcoin kesimi için büyük bir kilometre taşı; XRP bir menkul değer değilse, öteki rastgele bir kripto paranın bu formda kabul edilemeyeceğini varsaymak adil olur.

Ulaş Utku Bozdoğan: Reuters Bitcoin Değil! Bu Altcoine Dikkat Çekti! 2

Ayrıca Reuters, coşkunun altcoin piyasasının ötesine geçtiğini, hatta geçen yıl en yüksek noktalarından birine ulaşan ve 30 bin dolarlık fiyat noktasının altına düşen Bitcoin’i (BTC) etkilediğini belirtti. Ajans, zafere karşın Ripple’ın Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) karara itiraz etme potansiyeli de dahil olmak üzere hala zorluklarla karşı karşıya olduğunu vurguladı.

Özellikle, temyiz dışında, Ripple’ın karşılaştığı bir öbür zorluk da, ABD mahkemesinin Ripple’ın kurumsal yatırımcılara yaptığı XRP satışını menkul değer olarak sınıflandırmasıdır. Bu ortada mahkeme, Ripple ve SEC’in bir muahedenin mümkün olup olmayacağını görmesini emretti.

Ripple CEO’su itiraz sürecinin yıllar alacağını söylüyor

Brad Garlinghouse ise XRP davasında temyiz başvurusu yapması durumunda sürecin biraz vakit alabileceğini belirtiyor. Lakin, bu türlü bir durumda bile sonucun yeniden de kripto lehine olacağına güvendiğini tabir ediyor. Garlinghouse’a nazaran SEC’in potansiyel bir temyiz başvurusu yıllar sürecek. CEO, bunun sonucunda XRP’nin menkul değer olmadığına dair kararın daha da sağlamlaşacağına inanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap