Reddit’in token’ları Moons ve Bricks, Kraken listelemesiyle yüzde 50 yükseldi

Reddit’in token’ları Moons ve Bricks, Kraken listelemesiyle yüzde 50 yükseldi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Reddit’in token’ları Moons ve Bricks, Kraken listelemesiyle yüzde 50 yükseldi

İşlem hacmine nazaran en büyük merkezi kripto borsalarından biri olan Kraken’ın Reddit’in topluluk token’ları moons (MOON) ve bricks’i (BRICK) listelemeye başlamasının akabinde token’lar yükselişe geçti.

Reddit’in 6,5 milyondan fazla kullanıcısı olan r/CryptoCurrency topluluğunun mahallî token’ı MOON, son 24 saatte yüzde 47 artarak 42 sente yükseldi. r/Fortnite subreddit’inin lokal token’ı BRICK ise son 24 saate yaklaşık yüzde 50 artarak 4 sente yükseldi.

MOON, r/CryptoCurrency subreddit’indeki yorumlar yahut yayınlar için ödül olarak dağıtılan bir ERC-20 token’ı.

Kullanıcılar coin’lerini Reddit’in Ethereum tabanlı Vault cüzdanında saklayabiliyor. Yorumlardaki rozetler ve GIF’ler üzere özelliklere erişebilmek için ve anketlerde oy kullanabilmek için kullanılan bu token’lar, topluluk üyeleri ortasında trade edilebiliyor, ikram olarak yollanabiliyor yahut harcanabiliyor. BRICK de r/Fortnite subreddit’inde benzeri bir gayeye hizmet ediyor.

Kraken’in MOON ve BRICK’i listeleme kararı, borsa takviye takımından birinin r/CryptoCurrency subreddit’inde borsanın yeni coin’ler ekleme konusunda her vakit açık olduğunu söylemesinden birkaç hafta sonra geliyor.

Kraken ve Kraken Pro kullanıcıları, spot piyasasında ABD doları ve euro kullanarak her iki kripto parayı da trade edebilirler. Ayrıyeten borsada MOON/USD çiftine bağlı konsolide vadeli süreçler de mevcut.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap