Reddit, NFT Tabanlı Profil Fotoğrafları Özelliğini Test Ediyor

Reddit, NFT Tabanlı Profil Fotoğrafları Özelliğini Test Ediyor

Paylaş
BTC Piyasası: Reddit, NFT Tabanlı Profil Fotoğrafları Özelliğini Test Ediyor

Reddit’in, kullanıcıların profil resimlerini NFT tabanlı resimler olarak ayarlamalarına izin verecek bir özelliği test ettiği bildiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sosyal medya sitesi Reddit, şirket içindeki kişilerin son açıklamalarına göre uygulamasında NFT profil resimlerini test ediyor.

Şirketin bir sözcüsüne göre, özellik şu anda dahili olarak test ediliyor, ancak halka yarı açık hale gelebilir.

NFT Profil Resimleri Uygulamalar Tarafından Test Ediliyor

BTC Piyasası: Reddit, NFT Tabanlı Profil Fotoğrafları Özelliğini Test Ediyor 1

Reddit kullanıcılarının sahip oldukları herhangi bir NFT’yi profil resmi olarak ayarlamalarına izin verecek bir özelliği test ediyor. Benzer bir özelliği geçtiğimiz günlerde Twitter da ekleyeceğini duyurmuştu.

Reddit temsilcisi Tim Rathschmidt, bu özelliği duyuran bir açıklama yaptı. Reddit’in NFT’leri profil resimleri (avatarlar) olarak kullanma ve sahipliğini doğrulama yeteneğini test ettiğini belirtti.

Ayrıca Rathschmidt projeyi küçük, dahili bir test olarak nitelendirdi ve Reddit’in daha geniş bir şekilde sunup sunmayacağına karar vermediğini söyledi. Özelliğin tüm kullanıcılara sunulmadığını da ekledi.

Bununla birlikte, Reddit ile ilişkili olmayan bir uygulama geliştiricisi Nima Owji, bu haftanın başlarında özelliği tanıtan bir afiş keşfetti, bu da özelliğin zaten yarı açık olabileceği anlamına geliyor.

Bu arada, Twitter geçen hafta NFT profil resimleri için destek ekledi. Reddit’in duyurduğu özellikle çok benzeyen bu özellik, Twitter Blue’ya abone olan kullanıcılarla sınırlayarak özelliği test ediyor.

Reddit’in Diğer Kripto Para Faaliyetleri

Reddit daha önce birçok kripto para projesine imza attı. Mayıs 2020’de şirket, /r/cryptocurrency ve /r/Fortnite toplulukları için kripto para tokenlerini tanıtmıştı. MOON ve BRICK isimli bu tokenler Ethereum standartlarına dayalıdır.

Haziran 2021’de Reddit, şirketin uzaylı maskotunu temel alan “CryptoSnoos” adlı kendi NFT serisini tanıttı.

BTC Piyasası: Reddit, NFT Tabanlı Profil Fotoğrafları Özelliğini Test Ediyor 2

Geçen Ekim ayında şirket, daha büyük bir NFT platformu oluşturmak için iş ilanı yayınladı. Kasım ayında, çeşitli raporlar şirketin “karma” sistemini NFT’ler tarafından desteklenen bir sisteme dönüştürebileceğini öne sürdü.

Reddit’in aylık yaklaşık 430 milyon kullanıcısı var, bu da bu özelliklerin NFT’leri çok geniş bir kitleye tanıtabileceği anlamına geliyor.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap