Rapor: Kripto Paralar Sayesinde 88 Bin Kişi Milyoner Oldu!

Rapor: Kripto Paralar Sayesinde 88 Bin Kişi Milyoner Oldu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Rapor: Kripto Paralar Sayesinde 88 Bin Kişi Milyoner Oldu!

Kripto para ünitelerine olan ilgi dünya genelinde süratle artmaya devam ediyor. Yatırım araştırmacısı Henley & Partners, bölüme dair yeni bir rapor paylaştı.

Şirketin açıkladığı Kripto Varlık Raporu’na nazaran yaklaşık 425 milyon kişi Bitcoin ve altcoin yatırımı yapıyor. Bu sayı gerçek ise Dünya nüfusunun yaklaşık %5’i kripto para piyasasına adım attı.

Kripto para üniteleri eskisi kadar ana akım gündemde yer kaplamasa da hala tercih edilen bir yatırım aracı. Araştırmacılar, bilhassa yeni jenerasyonun Bitcoin ve altcoin birimlerine ilgi gösterdiğini tespit etti.

Henley & Partners’ın raporuna nazaran, birtakım akıllı yahut şanslı yatırımcılar kripto para piyasası ile hayatını değiştirdi. En az 1 milyon dolar bedelinde kripto varlığına sahip 88.200 yatırımcı bulunuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Rapor: Kripto Paralar Sayesinde 88 Bin Kişi Milyoner Oldu! 1

Kripto milyoneri olan kesim, toplam kişi sayısının %1’inden daha azını temsil ediyor. Henley Partners, kelam konusu kümenin altcoin ünitelerinden daha çok Bitcoin yatırımı yaptığını belirtti. 100 milyon doların üzerinde kripto varlığı olan kişi sayısı ise yalnızca 182 ile sonlu kaldı.

Kripto uzmanları, dala sıcak hal benimseyen hükümet ve ülkeleri de paylaştı. Singapur, kripto dostu ülkeler sıralamasında tepeyi kaparken İsviçre ve Birleşik Arap Buyrukluğu ikinci ve üçüncü sırada yer aldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap