Putin’den merkez bankası ve maliye bakanlığına kripto para mesajı

Putin’den merkez bankası ve maliye bakanlığına kripto para mesajı

Paylaş
BTC Piyasası: Putin’den merkez bankası ve maliye bakanlığına kripto para mesajı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın kripto para madenciliği alanında bazı avantajlara sahip olduğunu söyledi.

Putin, kripto para regülasyonu hakkında düzenlenen bir toplantıda yaptığı konuşmada, “Rusya’nın kripto madenciliğinde bazı avantajları bulunuyor.” dedi. Ayrıca Putin, Maliye Bakanlığı ve Rusya Merkez Bankası’nın kripto konusunda anlaşmalarını istedi.

Putin, geçtiğimiz Kasım ayında da kripto paralar hakkında konuşmuş ve “Kripto paralar belki hepimizin geleceği ancak şu anda bu konuya daha dikkatli bakmalıyız.” demişti. Putin, kripto paraların güvenli olmadıklarını, volatilitelerinin yüksek ve risklerin çok olduğunu ifade etmişti.

Merkez bankası yasaklamayı önermişti

Bu arada geçtiğimiz günlerde Rusya Merkez Bankası, Rusya sınırları içerisinde kripto para alım satımının ve madenciliğinin tamamen yasaklanmasını teklif etmişti. Putin’in bugünkü açıklamalarının merkez bankasının yasak teklifinin ardından gelmesi dikkat çekici.

Maliye bakanlığı yasağa karşı çıktı

Merkez bankası kripto paralara yasak teklifiyle gelirken ülkenin maliye bakanlığı buna karşı çıktı. Maliye Bakanı Ivan Chebeskov, dün yaptığı açıklamada, “Rusya’nın kripto paraları düzenlemeye ihtiyacı var, yasaklamaya değil.” dedi.

Piyasa değeriyle en büyük kripto para, Putin’in açıklamaları sonrası 38 bin 500 dolara kadar çıktı. Bitcoin, TSİ 17.39 itibari ile 38 bin 400 dolardan işlem görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap