Profesyonel Analist: Bitcoin Hafta İçinde Bu Düzeyleri Görebilir!

Profesyonel Analist: Bitcoin Hafta İçinde Bu Düzeyleri Görebilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Profesyonel Analist: Bitcoin Hafta İçinde Bu Düzeyleri Görebilir!

Yeni bir haftaya girerken,  yeni Bitcoin tahlilleri dikkat çekiyor. Birçok yatırımcı, en büyük kripto para ünitesinin nasıl hareket edeceğini merak ediyor. İşte profesyonel analistlerin BTC’ye yönelik yorumları…

Bitcoin için sırada neler var?

Dünyanın en büyük kripto para ünitesi Bitcoin (BTC) Nisan ayı boyunca bir ölçü dalgalanma yaşadı. Lakin 30.000 dolarda çok dirençle karşılaştı. Pazar günü, BTC 30.000 doları aşmak için bir teşebbüste daha bulundu. Lakin kısa mühlet sonra güçlü bir satış baskısıyla karşılaştı. Şu anda Bitcoin yüzde 2 düşüşle 28.566 dolarlık fiyattan el değiştiriyor. 553 milyar dolarlık piyasa bedelinden süreç görüyor. Görünüşe nazaran BTC ayı hayli düz bir notla bitiriyor. Lakin önümüzdeki yıl boyunca yeni doruklara sıçrama potansiyeline sahip.

BTC Piyasası: Profesyonel Analist: Bitcoin Hafta İçinde Bu Düzeyleri Görebilir! 1

Şimdiye kadar, Bitcoin (BTC) fiyatı 2023’ün başından bu yana yüzde 75’ten fazla karla süreç görüyor. Bloomberg’in tarihi eğilimlere atıfta bulunan dataları, son on yılda Bitcoin’de dört aylık bir kazanma sürecinin akabinde bir sonraki yıl ortalama yüzde 260’lık bir artış yaşandığını gösteriyor. Bu da Bitcoin fiyatını 100.000 doların üzerine çıkaracaktır.

CMC Invest lideri: Kripto uygun süreç görmeye devam edecek

Bitcoin bu yıl büyük makro olayların ve bankacılık krizinin üstesinden gelmeyi başardı. Klâsik finansal sisteme karşı gerçek bir müdafaa misyonu görüyor. Öte yandan, Bitcoin’in halving’i için geri sayım başladı. Bu da süreksiz olarak yaklaşık bir yıl sonra gerçekleşecek. Tarih bir ders niteliğindeyse, Bitcoin fiyatındaki ralli yarılanma olayına ve ondan sonraki olaya kadar devam etmelidir. Bloomberg’e konuşan CMC Invest Singapur lideri Christopher Forbes şunları söyledi:

Kripto için en büyük şey likidite için bir paratoner olması. Likidite piyasaya geri döndükçe, ki dönüyor ve bunu görüyoruz, bence kripto uygun süreç görmeye devam edecek.

Standard Chartered: Bitcoin 100.000 dolara ulaşabilir

Bitcoin’in güçlü toparlanmasının ve global makro olaylara karşı gösterdiği direncin akabinde, analistler önümüzdeki yıl Bitcoin (BTC) fiyatlarında artış bekliyor. Geçtiğimiz hafta Standard Chartered‘daki analistler de BTC fiyatının 2024 yılı sonuna kadar 100.000 dolara ulaşmasını beklediklerini tabir etti. Yükseliş eğilimi, önümüzdeki yıl gerçekleşecek olan Bitcoin yarılanması olayını çevreleyen büyük bir etkendi.

BTC Piyasası: Profesyonel Analist: Bitcoin Hafta İçinde Bu Düzeyleri Görebilir! 2

Standard Chartered’da kripto ve EM FX West araştırma lideri Geoff Kendrick, “Son bankacılık kesimi krizi, Bitcoin’in temel kullanım alanının merkezi olmayan, muteber ve az bulunan bir kripto varlık olarak tekrar kurulmasına yardımcı oldu” dedi. Benzeri formda BCA Research, Bitcoin’in uzun vadede bir saklama pahası olarak altının yerini alabileceğini belirtti. Bitcoin (BTC) altının piyasa bedelinin yüzde 25’ine yaklaşsa bile, fiyatı 160.000 dolara fırlayacaktır. Öte yandan, altının tahvil piyasası bedelinin yüzde 1’i Bitcoin’e geçse, BTC fiyatını 185.000 dolara çıkaracak.

Justin Bennett: Kripto para 30.000 doların üzerine çıkacak

Diğer yandan analist Justin Bennett’e nazaran Bitcoin yakın gelecekte hem yükseliş hem de düşüş eğilimindeki yatırımcılar için kayıplara neden olmak üzere. Twitter’da geniş bir takipçi kitlesine sahip olan Justin Bennett, çeşitli yorumlar yaptı. Bitcoin için 30.000 dolar düzeyinin üzerinde değerli sayıda açığa satış konumu olduğuna inanmakta. Bitcoin’in short konumları temizlemek için kısa müddetliğine 30.000 doların üzerine çıkabileceğini belirtiyor. BTC’nin akabinde 26.800 dolara kadar düşebileceğini düşünmekte.

BTC Piyasası: Profesyonel Analist: Bitcoin Hafta İçinde Bu Düzeyleri Görebilir! 3

Bennett ayrıyeten birçok Bitcoin boğasının 26.000 dolar düzeyi civarında uzun durumlar aldığını gösteren harita paylaştı. Bitcoin’in son periyottaki toparlanmasına karşın Bennett, tüm kripto para ünitelerinin toplam piyasa kıymetinin hala 1,18 trilyon dolarlık kritik düzeyin altında olduğunu söylüyor. Bunun da daha geniş kripto varlık piyasasının hala uğraş ettiğini gösterdiğini belirtiyor.

BTC Piyasası: Profesyonel Analist: Bitcoin Hafta İçinde Bu Düzeyleri Görebilir! 4

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap