Prime Trust, adaya veda edenler ortasına katıldı

Prime Trust, adaya veda edenler ortasına katıldı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Prime Trust, adaya veda edenler ortasına katıldı

Stablecoin sorunlarıyla çalkantılı periyoda giren Prime Trust, Bölüm 11 iflas müdafaası için müracaatta bulundu.

Zorlu günlerden geçen kripto kuruluşu Prime Trust, Bölüm 11‘in kapısını çaldı. The Block‘un yapmış olduğu habere nazaran, şirketten geçtiğimiz gece bir açıklama geldi. Prime Trust, şirketin bağlı kuruluşlarıyla birlikte Kısım 11 iflas muhafazası için müracaatta bulunduğunu duyurdu.

Prime Trust, iflas muhafazası için müracaatta bulundu

Las Vegas merkezli kripto kuruluşu Prime Trust, ABD Delaware Bölgesi İflas Mahkemesin‘e Bölüm 11 iflas muhafazası için müracaat yaptı.

Prime Trust‘tan gelen açıklamada, özel bir komite tarafından yürütülen nezaret ve kontrol altında süreçlerin yürütüldüğü aktarıldı. Şirket, iflas muhafazası başvurusunu, stratejik alternatifleri kıymetlendirme gayreti olarak nitelendirdi.

Kripto şirketinin evrakı, varsayımı yükümlülüklerin 100 milyon ila 500 milyon dolar ortasında olduğunu gösteriyor. Prime Trust‘ın varlıklarının kestirimi bedeli ise 50 milyon ila 100 milyon dolar ortasında.

Prime Trust‘ın iflas muhafaza müracaatıyla ilgili açıklamalarında, şu ayrıntılar yer alıyor;

“Şirket, İflas Mahkemesi’ne, Şirket’in varlıklarının ve faaliyetlerinin potansiyel olarak satışı da dahil olmak üzere tüm stratejik alternatiflerin tertipli bir formda değerlendirilmesini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir dizi dilekçe sunmayı planlamaktadır.”

Şirket, yapmış olduğu bu başvuruyu, fiyat ödemeye devam edebilme ve çalışanlarının fiyatını ödeyebilme uğraşlarının bir çabası olarak gösterdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap