Popüler kripto Youtuber evinde saldırıya uğradı

Popüler kripto Youtuber evinde saldırıya uğradı

Paylaş
Popüler kripto Youtuber evinde saldırıya uğradı

Güney Kore’de kripto para alanında en popüler Youtuber’lardan biri olan Kyu-hoon “Spunky” Hwang, şirketinin çalışanlarına yatırımcılardan gelen tehditler sonrası evinde saldırıya uğradı.

CoinDesk Korea’nin haberine göre Hwang, yerel saat ile Cuma günü gece 01.00 sularında apartmanındaki bir asansörde kimliği belirlenemeyen iki kişi tarafından dövüldü. Seul’un Seongdong polisi amirliği, saldırının ardından kaçan kişilerin arandığını bildirdi.

Hastanede tedavi gören Hwang’ın Youtube’da 2017 yılının Ekim ayından beri yayında olan ve yaklaşık 60,000 aboneye sahip bir kanalı bulunuyor.

Kripto Youtube ünlüsünün aynı zamanda Bit Gosu adında bir şirketi var ve bu şirket ICO’lar da dahil olmak üzere kripto para projeleri için pazarlama çalışmaları yürütüyor.

Spanky

Bit Gosu çalışanları, şirketin çatısı altında faaliyet gösteren CoinRunnes adındaki trading grubunun bazı üyelerinin daha önce çalışanları öldürmekle tehdit ettiklerini söylüyor.

Abonelikle çalışan bir sisteme sahip olan CoinRunners’ta ücretsiz ve ücretli “altın” üyelerle beraber yaklaşık 1000 üye var. Hwang’ın grupta kripto paralarla ilgili fiyat analizleri yayınladığı ve ICO yatırımları hakkında bazı tavsiyelerde bulunduğu belirtiliyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap