Popüler Kripto Hizmeti MyEtherWallet İkinci Kez Saldırıya Uğradı!

Popüler Kripto Hizmeti MyEtherWallet İkinci Kez Saldırıya Uğradı!

Paylaş
Popüler Kripto Hizmeti MyEtherWallet İkinci Kez Saldırıya Uğradı!

Kripto paraları yönetmek için en popüler hizmetlerden biri olan MyEtherWallet, yaygın olarak kullanılan bir VPN hizmetinin beş saat boyunca ele geçirilmesinden sonra bu yıl ikinci kez ciddi bir güvenlik sorunu yaşadı.

MyEtherWallet (MEW), kripto cüzdanlarına erişmek ve diğer cüzdanlara coin göndermek ve almak için kullanılan bir sistem. Bugün, tarayıcılara takılan ve yaklaşık 50 milyon kullanıcıya sahip olduğunu iddia eden ücretsiz bir VPN olan Hola’yı kullanan hizmet kullanıcılarının, kripto çalmak için kötü niyetli bir saldırıya yakalanmış olabileceği konusunda uyardı. MEW hizmetinin kendisi tehlikeye girmediğinden düzenli kullanıcıları da ihlalden etkilenmedi.

Şirket, Hola’nın beş saatlik bir süre boyunca güvenliği ihlal edildiğini ve bu süre zarfında MEW’ye giden ve VPN açıkken cüzdanlarına erişen tüm Hola kullanıcılarının etkilendiğini söyledi. MEW, son 24 saat içinde onlara hala erişebileceklerini varsayarak siteyi ve VPN’yi kullanan herkese coinlerini yeni bir cüzdanına aktarmalarını tavsiye ediyor.

Olay, ücretsiz bir kullanımdan ziyade bir VPN hizmeti için ödeme yapmanın neden daha iyi olduğuna dair iyi bir hatırlatma. 2015 yılında, Hola, DDoS saldırılarını “talep üzerine”, müşterilerinin bilgisayar gücünü kullanarak müşterilere ödeme yapmak için süreklilik arz etmekle suçlandı.

MEW, olayla ilgili yorum istediğinde TechCrunch’ın Twitter’daki ifadelerini  işaret etti. Şirket, saldırının “Rus tabanlı bir IP adresi” olarak göründüğünü söyledi.

MEW açıklamasında:

“MEW kullanıcılarının güvenliği bizim önceliğimizdir. Kullanıcılarımıza, parolalar da dahil olmak üzere kişisel bilgilerini elimizde tutmadığımızı hatırlatmak isteriz. Böylece, hackerların geçmişte Hola uzantısıyla etkileşime girmediyse, bu bilgilerin ellerine geçmeyeceğinden emin olabilirler.”

Kullanıcıların kaç kez vurulduğu henüz belli değil. Ancak durum, Şubat ayında kullanıcılardan çalınan en az 365.000 $ değerinde coinden oluşan bir DNS saldırısından etkilendiğinde benzer bir olayı hatırlatıyor.

MEW, internetteki en popüler cüzdan hizmetlerinden biri ancak diğer seçenekler arasında, eski bir MEW kurucu ortağı tarafından kurulan MyCrypto ve yakın zamanda yatırımcılardan 10 milyon dolar toplayan Çin merkezli bir şirket tarafından yönetilen Imtoken bulunmaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap