Polygon ağında yaşanan sorunun akabinde Binance, çekim süreçlerini askıya aldı

Polygon ağında yaşanan sorunun akabinde Binance, çekim süreçlerini askıya aldı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Polygon ağında yaşanan sorunun akabinde Binance, çekim süreçlerini askıya aldı

Investing.com – Ethereum ağı için katman 2 çözümüyle düşük maliyetli işlemlere olanak tanıyan Polygon ağı birkaç gündür sorunlarla karşı karşıya.

Polygon ağı, önceki güncellemeye bağlı olarak sorunlar yaşamaya devam ediyor. Ağ için bu olumsuz gelişmeye karşı dünyanın en büyük kripto borsası Binance, son olarak yaptığı duyuruda Polygon ağı genelinde bir işlem tıkanıklığını ve kesintileri gerekçe göstererek ağın yerel tokeni MATIC yatırma ve çekim işlemlerini askıya aldığını açıkladı.

Solana ağı da benzer bir sorun yaşamıştı

Polygon ağı, bir hisse ispatı ağında kullanılan son ağ güncellemesi Heimdall’dan kaynaklı bazı kesinti ve ağ tıkanıklığı sorunuyla karşı karşıya. Benzer bir sorun da geçtiğimiz günlerde Solana ağında yaşanmıştı.

Polygon ekibi sorunu doğrularken ilk açıklamalarında kaynağı bulmak için çalışmaya devam ettiklerini duyurdu. Son yapılan açıklamada ise ekip, bir dizi düzeltmeye yeni bir yama oluşturduklarını ve Polygon ağında yeni blok oluşturma sorununu çözdüklerini duyurdu. Bu geçici bir çözüm olarak görülürken ağda ilerleyen dönemlerde yeni bir güncelleme yapılması bekleniyor.

Ağda yaşanan sorun konusunda detaylı bir açıklama gelmezken problem, genel olarak Heimdall güncellemesine bağlandı.

MATIC fiyatı ne durumda?

Polygon ağında yaşanan sorunlar, yerel tokeni MATIC fiyatında önemli bir olumsuzluk oluşturmamış görülüyor. MATIC tokeni, genel piyasa hareketiyle paralel olarak son 24 saatte yüzde 3,3 oranında gerileyerek 1,34 dolara düştü. MATIC, son bir haftada ise yüzde 8’e yakın bir düşüşe sahip.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap