Polkadot ve Mythical Games İştirak Kurdu

Polkadot ve Mythical Games İştirak Kurdu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Polkadot ve Mythical Games İştirak Kurdu

Oyun ve Web3 teşebbüslerini güçlendirmeyi amaçlayan Mythical Games, Ethereum ağından ayrılarak Polkadot’a geçiş yaptı.

Yeni jenerasyon oyun teknoloji şirketi Mythical Games, etkin kullanılan oyun ağı Mythical Chain’i Polkadot ekosistemine taşıyacak. Bu atağın bir modülü olarak Mythical Games, Polkadot üzerinde Mythos isminde bir “Süper Zincir” başlatacak.

Polkadot ve Mythical Games, Web3‘teki en büyük ve en kontaklı oyun ekosistemini oluşturmayı amaçlıyor.

Mythical Games, Polkadot Ekosistemine Geçiyor

Dijital varlık satışlarına nazaran en büyük dördüncü blockchain olan Mythical Games, Ethereum ağını terk edip Polkadot’a yerleşme kararı aldı. Polkadot ile Mythical Games ortasındaki iş birliği, Web3 teşebbüslerini hızlandırmak üzerine kuruldu.

Mythical Games’in Kurucusu ve CEO’su John Linden, “Ethereum ekosisteminden ayrılma kararı, katman-2 toplamalarında bile nispeten yavaş süreç suratlarını çevreleyen ve sonuçta yeni oyunlarımızla ölçeklendirme planlarımızı engelleyecek sıkıntıların bir kombinasyonundan kaynaklanıyor.” dedi.

Ethereum ağındaki meseleleri ön plana çıkaran Linden, Polkadot ekosistemine geçişi kolay bir karar olarak kıymetlendirdi. Polkadot ekosistemine geçen Mythical Chain, oyun ortaklarının yahut oyun geliştiricilerinin kendi ağlarını kurmalarına müsaade verecek. Bu çalışma, Epic Games Store üzere Web2 platformlarıyla uyumlu bir platformu ortaya çıkaracak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap