Polis baskınını yalanlayan Binance CEO’sundan rakip borsalara ağır itham

Polis baskınını yalanlayan Binance CEO’sundan rakip borsalara ağır itham

Paylaş
Polis baskınını yalanlayan Binance CEO’sundan rakip borsalara ağır itham

Dün The Block’un Binance’in Çin’in Şangay şehrinde bulunan ofisinin polis tarafından basılarak kapatıldığına ilişkin haberi kripto para gündemine bomba gibi düştü. Haberde, söz konusu ofiste CEO Changpeng Zhao gibi üst düzey yöneticilerle birlikte 50-100 kadar çalışanın bulunduğu, baskın sonrası üst düzey yöneticiler ile bazı çalışanların Singapur ofisine geçerken bazılarının ise Çin’de uzaktan çalışmaya başladığı iddia ediliyordu.

Changpeng Zhao, iddialara çok sert çıktı ve ilk olarak “Polis yok, baskın yok, ofis yok. Umarım bu sahte haber sitesindeki haberi okumak için para ödememişsinizdir.” dedi.

Bu açıklamanın ardından çarpıcı bir iddiada bulunan CEO, “Çin’de ofisleri olan dört borsadan ikisinin Binance hakkında sahte haber yaymak için haber sitelerine ve kanaat önderlerine ödeme yaptığını biliyorum.” ifadelerini kullandı.

Zhao’nun sözünü ettiği borsalar Huobi, OKEx, Gate.io ve KuCoin’di.

Zhao ayrıca bir de öneride bulundu ve şöyle dedi:

“Kripto para projeniz için para topladığınızda birazını sahte haberle savaşmak için ayırın. Bunu yeni kripto para girişimcilerine verdiğim tavsiyeler listesine ekleyeceğim.”

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap