Peter Schiff Bitcoin’i Yine Eleştirdi: “Oyun Bitti”

Peter Schiff Bitcoin’i Yine Eleştirdi: “Oyun Bitti”

Paylaş
Peter Schiff Bitcoin’i Yine Eleştirdi: “Oyun Bitti”

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, Bitcoin’in geçtiğimiz gün yaşadığı artış hakkında konuştu.

Sektörün tanındık isimlerinden Schiff’e göre dün Bitcoin fiyatında yaşanan hareketlilik aslında Bitcoin için oyunun bittiğinin bir göstergesiydi.

Oyun Bitti

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz gün çok kısa bir süre içerisinde 7 bin 500 doların üstüne kadar çıktı.

Aniden yükselişe geçen ve birkaç yüz dolar değer kazanan Bitcoin fiyatı bunun ardından yeniden düşmeye başladı. Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin fiyatı an itibarıyla 7 bin 350 dolar seviyesine gerilemiş durumda.

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff geçtiğimiz gün yaşanan bu hareketlilik hakkında yeni bir açıklama yaptı. Sektörde genelde Bitcoin karşıtı görüşleriyle tanınan Schiff, dün yaşanan hareketliliğe rağmen piyasaya yeni yatırımcı girmediğini söylüyor. Schiff’e göre bu, Bitcoin için oyunun sona erdiğinin bir göstergesi.

Schiff’e Yanıt

Schiff’in bu açıklamasına yanıt veren çoğu kripto para takipçisi Schiff’in bu yorumunu pek ciddiye almadı.

Bazı takipçiler Schiff’in Bitcoin’den korkmaya başladığını, bazılarıysa Schiff’in sırf Bitcoin’in düşmesini istediği için bu şekilde yorumlar yaptığını söylüyor.

Schiff ayrıca genelde Bitcoin karşıtı yorumlar yapmanın yanı sıra altını da sıkı bir şekilde desteklediğini dile getiriyor. Hal böyleyken Schiff’e yanıt veren bazı takipçiler Bitcoin ile altın arasındaki benzerliklere ve farklılıklara da değinip, Schiff’e bu şekilde yanıt veriyorlar.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap