PEPE’nin Öyküsü – Bu Çılgınlık Nasıl Ortaya Çıktı?

PEPE’nin Öyküsü – Bu Çılgınlık Nasıl Ortaya Çıktı?

Paylaş
BTC Piyasası: PEPE’nin Öyküsü – Bu Çılgınlık Nasıl Ortaya Çıktı?

Son birkaç gündür kripto topluluğunu kasıp kavuran memecoin PEPE‘nin öyküsünü sizler için ele aldık.

Geçtiğimiz birkaç haftada kripto dünyasını adeta domine eden memecoin’lerin en yeni üyelerinden olan PEPE nasıl ortaya çıktı? Kurucusu ve topluluğu nasıl, bu yazımızda anlatacağız.

PEPE Nedir?

PEPE üzere tanınan memecoin’ler çoklukla ardında bir öykü barındırıyor. Örneğin Dogecoin’deki öykü Reddit’ten de evvelki vakitten bir platform olan 4chan’den çıkarılan bir memecoin’di. Dogecoin’in bugünkü popülaritesine kavuşmasını sağlayan etkenlerden biri ise Twitter CEO’su Elon Musk’tı. Dogecoin’deki öyküye benzeri olarak PEPE Nisan 2023’te kripto dünyasına adım atan bir memecoin.

BTC Piyasası: PEPE’nin Öyküsü – Bu Çılgınlık Nasıl Ortaya Çıktı? 1

PEPE en başında internetin en eski meme’lerinden olan Pepe the Frog’u anmak için çıkartılıyor.

PEPE’nin internet sitesinde yazan sloganı ise şu formda:

“Var olan en meme memecoin. Köpekler uygun günlerini geride bıraktı artık sıra PEPE’de.”

PEPE’nin arzı ise 420,690,000,000,000 olarak belirlenerek meme’in çıktığı 20 Haziran 2009’a bir gönderme içeriyor. PEPE Ethereum Blockchain’i üzerinde çalışıyor. Yatırımcılarına da stake mükafatları ve yakımlarla fiyatta yarar sunmayı hedefliyor.

Buraya kadar her şey hayli sıradan ilerlerken geçtiğimiz günlerde Twitter’da paylaşılan kıssalar PEPE’yi tanınan yapıyor. Birtakım birinci devir PEPE alıcıları 8 dolardan 27 milyon dolara giden çıkar öyküsünü paylaşıyor. Kimisi de 25 dolardan 4,24 milyon dolara giden karını. Durum bu türlü olunca memecoin ilerleyen günlerde 1,5 milyar dolar market bedelini aşarak en bedelli 50 token ortasına girmeyi başarıyor.

Şu anki CoinGecko bilgilerine nazaran ise PEPE son 24 saatte 830 bin dolar kıymetinde süreç görmüş ve en kıymetli 42. kripto para pozisyonunda bulunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap