PEPE’de panik satışı: Tanınan memecoin’in geliştiricileri yatırımcıları huzursuz etti

PEPE’de panik satışı: Tanınan memecoin’in geliştiricileri yatırımcıları huzursuz etti

Paylaş
BTC Piyasası: PEPE’de panik satışı: Tanınan memecoin’in geliştiricileri yatırımcıları huzursuz etti

Investing.com – Memecoin piyasasına süratli bir giriş yapan PEPE, büyük ölçülü varlık transferlerinin akabinde sert düşüş kaydetti. 

PEPE geliştiricilerinin dün borsalara büyük ölçülerde kripto para göndermesinin ortaya çıkmasının akabinde başlayan panik satışları bugün de devam ediyor. Aktüel duruma nazaran PEPE’de dün 0,00000111 dolar düzeyinden başlayan satışlar %30 bulan düşüşle 0,00000078 dolara kadar uzandı. Son saat prestijiyle 0,00000088 dolara kadar toparlanan kripto para, günlük %20 bedel kaybıyla devam ediyor. 

Lookonchain datalarına nazaran PEPE’nin çoklu imza cüzdanından merkezi kripto para borsalarına 15 milyon doların üzerinde token aktarıldı. Bu hareket bir satış potansiyeli olarak yorumlanırken tanınan kripto para, piyasa genelinin üzerinde kıymet kaybı kaydetmeye başladı. Bununla birlikte süreç onayları için kullanılan çoklu imza cüzdanının imza eşiğinin de düşürülmesi paniği daha da artırdı. Çoklu imza cüzdanının kullanımı için genelde takımdan birkaç kişinin onayı gerekir. Bu da cüzdanın güvenliğini artıran bir özelliktir. 

Pepe özelinde imza eşiği, olağan kurallarda 8 yetkiliden 5’inin onayı biçiminde ayarlanmışken bu eşik 8 yetkilinden 2’sinin onayına kadar düşürüldü. Hem bu değişiklik hem de yüksek ölçüde PEPE tokeninin borsalara aktarılması, fiyat düşüşünde tesirli oldu.

PEPE, Mayıs ayına kadar kripto para piyasasında fırtınalar estirirken boğa periyodunda muazzam paha artışlarına ulaşan DOGE ve SHIB’i anımsatan fiyat hareketlerine sahipti. Kripto para, Mayıs ayında 0,0000046 dolar ile tepe düzeyine ulaştıktan sonra Binance’te listelenmesiyle eş vakitli olarak düşüş trendine geçti. 

Yaklaşık 4 aydır düşüş trendine devam eden PEPE, Haziran ayında 0,00000085 dolar bölgesinden gelen alımlarla bir toparlanma belirtisi gösterse de düşüş eğiliminden kurtulamadı. Tanınan kripto para, son 24 saatlik düşüşün akabinde tekrar Haziran ayı taban düzeylerine geri döndü. 

PEPE, şu an 345 milyon dolar piyasa bedeliyle 89. sırada bulunuyor ve birinci 100 kripto para ortasında haftalık ve günlük bazda açık orta en çok düşüş gören altcoin pozisyonunda bulunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap