PEPE, meme coin’ler ortasındaki tahtını yine kazanmak istiyor: Yükseliş başlayacak mı?

PEPE, meme coin’ler ortasındaki tahtını yine kazanmak istiyor: Yükseliş başlayacak mı?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: PEPE, meme coin’ler ortasındaki tahtını yine kazanmak istiyor: Yükseliş başlayacak mı?

Kripto para piyasasındaki meme coin’lerden bir tanesi olan PEPE token’ın Ağda Gerçekleşen Kâr/Zarar (NPL) metriği, kritik bir teknik göstergedir. Bu gösterge, kripto para ünitesinin sıradaki fiyat hareketlerini iddia edebilmek için kritiktir.

Bu metrik, meme coin’in uzun bir düşüş periyodunun akabinde yatırımcıların çok gereksinim duyduğu müspet ışıkları tekrar yaktı.

Bununla birlikte durumun daha titiz bir tahlili, zıt bir gerçeği ortaya çıkararak meme coin’in meşakkatlerinin bitmekten çok uzak olabileceğini düşündürüyor.

İlk bakışta, PEPE’nin TGA metriğindeki düşüş cüret verici bir işaret üzere göründü. Tarihî olarak bu ölçümdeki kıymetli bir düşüş, birden fazla kripto para ünitesinde ekseriyetle bir fiyat düşüşüyle ​​aynı vakte denk geldi.

PEPE’nin TGA düşüşü devam eden satış baskısını gizliyor

PEPE’nin 24 saatlik performansındaki son artış, %1,7’lik bir ralli ile bu inanca inanç veriyor üzere görünüyordu. Bununla birlikte, zincir üstü bilgilerin daha derinlemesine incelenmesi, daha az optimist bir tablo ortaya koyuyor.

NPL potansiyel bir fiyat tabanına işaret ederken, meme coin’in daha geniş zincir üstü performansı bununla çelişiyor. Zira fiyat, dengeli ve daima satış baskısı yaşadı.

Yatırımcılar değerli bir fiyat artışı mümkünlüğünü ortadan kaldırarak, meme coin’ler de dahil olmak üzere token’larını satmaya devam ettiler. Yedi günlük grafikteki %9,1’lik düşüş, PEPE’nin karşı karşıya olduğu kalıcı zorlukların altını çizerek, acil toparlanma potansiyeli konusunda kuşku uyandırıyor.

Kripto piyasası yükseliş çabası veriyor

PEPE’nin uğraşı tek başına gerçekleşmiyor. Daha geniş kripto para piyasası, düzenleyici belirsizlikler, piyasa hassaslığı değişimleri ve makroekonomik faktörler dahil olmak üzere çok sayıda zorlukla boğuşuyor. Kripto ortamıyla eşanlamlı hâle gelen volatilite, esaslı olanlar da dahil olmak üzere bütün token’ları etkiledi.

Bu belirsizlik yeri, yatırımcılar ortasında artan ihtiyatla sonuçlandı. Son vakitlerde yapılan bir PEPE fiyat tahliline nazaran daha fazla fiyat düşüşü korkusu, ilgili yatırımcıların bile ellerindeki token’ları satmasına sebep oldu. Bu davranış, fiyat toparlanmasına işaret edebilecek göstergelere karşın, PEPE üzere token’larda gözlemlenen daima satış baskısına katkıda bulunuyor.

PEPE ve başka meme coin’lerin sıradaki hareketi ne olacak?

PEPE’nin yatırımcı ilgisini kaybetmesi, fiyatın tabana vurabileceği konusunda spekülasyonların artmasına sebep oldu. Zincir üstü datalar, ani bir fiyat artışı potansiyelini gölgede bırakan, token sahiplerinin satışlarının dengeli bir eğilimini yansıtıyor. Ayrıyeten, kripto piyasasındaki daha geniş gayret durumu daha da kötüleştirerek yatırımcıların beklentilerini yönetmelerini çok değerli hâle getiriyor.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap