Pepe Coin çılgınlığının asıl kazananı Ethereum doğrulayıcıları oldu

Pepe Coin çılgınlığının asıl kazananı Ethereum doğrulayıcıları oldu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Pepe Coin çılgınlığının asıl kazananı Ethereum doğrulayıcıları oldu

Investing.com – Ethereum doğrulayıcılarının gelirleri, Mayıs ayında latife temalı kripto paralara yönelik muazzam talep artışıyla birlikte değerli ölçüde arttı.

Ethereum ağı doğrulayıcıları, staking süreçlerindeki gelir artışından ötürü Mayıs ayının birinci haftasında gelirlerini 46 milyon dolara yükseltti. Bu sayı, bir evvelki haftaya nazaran %40 oranında bir artışa denk geliyor.

Blockchain datalarına nazaran Ethereum ağ doğrulayıcıları geçen hafta itibarıya toplamda 24.997 Ether kazandı. Gelirlerdeki ani artış ise geçen hafta yaşanan meme coin çılgınlığında PEPE ticaretine yönelik süreçlere atfedildi. Bu süreçte Ethereum ağ fiyatları, son bir yılın en yüksek düzeyine çıkarak 1000 gwei’ye kadar yükseldi. Bu da Ethereum süreç fiyatının 30 dolar düzeylerine kadar çıkmasına yol açtı. Sonuç olarak süreçleri işleyen ve staking mükafatı alan doğruyacılar bu süreçte kıymetli bir gelir artışı gördü. Bununla birlikte Ethereum staking geliri ise yıllık %8,6 oranında devam ediyor.

Bu gelişmenin yanında Nansen, Ethereum ağında kilitlenen toplam pahanın tüm vakitlerin en yüksek bedeline ulaşarak 19.375.242 ETH’ye ulaştığını duyurdu.

Ethereum doğrulayıcılarının gelirlerinde değerli bir artışa neden olan latife temalı kripto para furyasının tekrar canlanmasında öne çok kripto para ise PEPE oldu. PEPE, geçen haftaki talep artışında 1 milyar doların üzerinde piyasa kıymetine ulaşarak en büyük 100 kripto para ortasında girdi. PEPE, geçen hafta 0,00000439 dolarda tepe gördükten sonra düşüş eğilimine girerek bugün tepe fiyatından %65’e yakın düşüşle 0,00000161 dolardan süreç görüyor. Kripto paranın düşüşü Binance listelemesinin akabinde başladı.

Memecoin piyasasında odak Elon Musk’ın yeni gözdesine kayıyor

Pepe coin’e ilgi azaldıkça kripto paranın bedeli düşmeye devam ediyor. Öbür yandan Twitter CEO’su Elon Musk’ın radarına giren bir meme coin süratle yükselmeye devam ediyor.

Elon Musk, Twitter üzerinden Milady Meme Coin (LADYS) isimli bir meme coin’e atıfta bulunan bir paylaşım yaptıktan sonra kripto paranın süratle yükseldiği görüldü. Blockchain tahlil şirketi Lookonchain, bu bahse değinerek PEPE yatırımcılarının LADYS tokene hakikat kaymaya başladığını raporladı.

Elon Musk, Twitter üzerinde yaptığı paylaşımda LADYS coin simgesini andıran bir görsel paylaşarak kripto paranın yükselişini tetiklemiş oldu. Son 24 saat içinde, kripto paranın 140 milyon dolara yakın süreç hacmine ulaştığı görülürken piyasa bedeli 125 milyon dolara yaklaştı.

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap