Pepe Coin çılgınlığı devam ediyor: Piyasa bedeli 1 milyar dolara ulaştı

Pepe Coin çılgınlığı devam ediyor: Piyasa bedeli 1 milyar dolara ulaştı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Pepe Coin çılgınlığı devam ediyor: Piyasa bedeli 1 milyar dolara ulaştı

Investing.com – Kripto para piyasalarının gündemine oturan Pepe Coin, kısa müddette 1 milyar dolarlık piyasa kıymetine ulaşarak dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Şaka temalı kripto paranın süratle popülerlik kazanmasının akabinde bu ilgiye kayıtsız kalan birkaç yüksek hacimli kripto para borsası PEPE’yi listeleyerek kripto paranın süratli büyümesini destekledi.

Meme coin bölümünün birinci vakitlerini hatırlatan bir talep artışı oluşurken PEPE, yükselişi ivmesini koruyor. Son 24 saatte %75’in üzerinde bir bedel artışı daha kaydeden kripto para, 600 milyon doların üzerinde süreç hacmine ulaştı. 

Piyasanın en yeni meme coin’i olan PEPE, OKX’in akabinde son olarak BitMEX’te listelenmesiyle süreç hacminde önemli bir yükseliş gördü. Çünkü PEPE, bu borsada 50x’e kadar vadeli süreçlere açılmış oldu. PEPE, ayrıyeten MEXC Küresel, Huobi ve Gate.io üzere yüksek süreç hacmine sahip borsalarda da sürece açıldı. Bunun yanında Binance’in son günlerde tekrar gündeme gelen meme coin dalına kayıtsız kalmadığı görülüyor. 

Binance, PEPE ile birlikte öteki bir meme coin olan FLOKI’yi listeleyeceğini duyurarak latife temalı kripto para bölümündeki heyecanı bir mühlet daha canlı tutacağa benziyor. Öbür yandan Binance CEO’su Changpeng Zhao, geçtiğimiz günlerde PEPE listelemesiyle ilgili bir soruya listeleme sürecine müdahil olmadığı formunda karşılık verdi. Lakin CZ, PEPE hakkında şahsî görüşünü aktarırken birinci olarak kripto paranın hacminin dengeli olup olmayacağına bakılacağını akabinde başka kıymetlendirme süreçlerinin akabinde listeleme konusunun değerlendirilebileceğini söylemişti. 

Pepe Coin’in piyasa kıymetinin süratle yükselmesi, önemli oranda bir getiri sunarken bu yükseliş ivmesindeki süreksiz düzeltmelerde %20’yi aşan oranlarda gerçekleşiyor. Bu durum, yatırımcıların temkinli olmasını gerektirirken süratli yükselişin akabinde bir aksine dönüş yaşanması önemli ziyanlara yol açabilir. Bu yüzden piyasa uzmanları, bu tıp spekülatif yükselişlere karşı yatırımcıların dikkatli davranması konusunda uyarıyor.

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap